Twierdzi się, że akumulatory półprzewodnikowe mają szansę zastąpić powszechnie stosowane warianty litowo-jonowe. Jednak nadal należy rozwiązać ich największą wadę – szybko powstające dendryty, a tak się składa, że właśnie naukowcy ulepszyli akumulatory półprzewodnikowe, zapewniając im okazalszą żywotność i szybsze ładowanie.
Naukowcy ulepszyli akumulatory półprzewodnikowe… ponownie
Wspomniani naukowcy odkryli, w jaki sposób akumulatory półprzewodnikowe nowej generacji ulegają awarii. Z tą wiedzą opracowali nową strategię wydłużenia ich żywotności i przyspieszenia ładowania. Okazało się, że głównym winowajcą tego procesu było pojawienie się mikroskopijnych pustych przestrzeni w jednej z elektrod na początku procesu produkcji.
Czytaj też: FREE NOW rozszerza swoją działalność na kolejne miasta
Rozwiązanie? Dodanie cienkiej warstwy pewnych metali pomiędzy anodę litową a elektrolit stały, co znacznie opóźnia tworzenie się dendrytów, wydłużając żywotność akumulatora i umożliwiając jego szybsze ładowanie. Naukowcy od lat utrzymują, że tego typu odkrycia są arcyważnym krokiem naprzód w realizacji praktycznych i komercyjnych akumulatorów półprzewodnikowych.