W szwajcarskim parku eksperymentalnym można już obejrzeć prototyp przygotowany przesz duńską firmę architektoniczną SAGA Space Architects. Ta współpracowała z uczniami w wieku od 6 do 18 lat z Institut auf dem Rosenberg, aby opracować i zbudować habitat kosmiczny gotowy do podróży statkiem kosmicznym takim jak m.in. Starship firmy SpaceX.
Ten kosmiczny habitat mieści się idealnie w Starshipie
Ten kosmiczny habitat, czyli po prostu „dom/baza na inne ciała niebieskie” został zaprojektowany tak, aby zmieścić się w Starshipie firmy SpaceX, aby pokazać, że ludzkość może dostarczyć kompletne już habitaty na inne planety. Nie jest to jednocześnie jakaś specjalnie mała klitka, bo konstrukcja obejmuje trzypiętrowy budynek z różnymi stanowiskami do pracy i wypoczynku.
Trudno się temu dziwić, bo ta 7-metrowa konstrukcja jest rekordowa w myśl wysokości, jeśli idzie o struktury polimerowe wydrukowane w 3D. Procesem zajęła się firma partnerska Camozzi z Mediolanu, podczas gdy struktura wewnętrzna została zbudowana przez Ingersol w Kopenhadze.
Czytaj też: Jeszcze lepszy dostęp do DALL-E. To on generuje “coś” praktycznie z niczego
Zespół zdecydował się na użycie polimeru ze względu na to, że „zapewnia większą wszechstronność niż beton, który jest używany w większości struktur drukowanych 3D.” Materiał posiada również stabilizator UV, dzięki czemu jest bardziej wytrzymały na wysokie promieniowanie ultrafioletowe na Księżycu i Marsie.