Firma Futuri uruchomiła RadioGPT, czyli oparte na sztucznej inteligencji rozwiązanie do tworzenia zlokalizowanych treści radiowych, które wykorzystuje technologię GPT-3 i Futuri TopicPulse do tworzenia skryptów i audio dla gospodarzy radiowych.
RadioGPT to pierwsze takie radio prowadzone przez sztuczną inteligencję
RadioGPT nie jest obecnie dostępne dla każdego, bo na tę chwilę jest testowana w wersji beta przez niektóre stacje radiowe takie jak Alpha Media i Rogers Sports & Media. Trudno więc potwierdzić zapewnienia, że radzi sobie świetnie. Radio samo w sobie wykorzystuje technologię TopicPulse, która skanuje Facebooka, Twittera, Instagrama i ponad ćwierć miliona innych źródeł wiadomości i informacji, aby zidentyfikować, które tematy są trendy na lokalnym rynku.
Czytaj też: Tajemnica magmy odkryta. Naukowcy do tej pory błędnie oceniali erupcje wulkanów
Z takim zbiorem informacji opracowywany jest skrypt do wykorzystania na antenie przy użyciu technologii GPT-3, które odczytują modele sztucznej inteligencji. Co ciekawe, stacje mogą wybierać spośród różnych głosów dla programów prowadzonych w pojedynkę, w duecie lub we trójkę, a nawet trenować SI z głosami swoich osobistości.
Elastyczność takiego radiowego programu jest ogromna, a gdyby tego było mało, RadioGPT ma generować również posty społecznościowe, blogi i inne treści na platformy cyfrowe związane z treściami nadawanymi na antenie w czasie rzeczywistym. Dodatek TopicPulse Instant Video tworzy z kolei sterowane przez sztuczną inteligencję krótkie filmy na gorące tematy do wykorzystania w serwisach społecznościowych. Innymi słowy, to prezenter idealny.