Reklama
aplikuj.pl

Holowanie, dowóz paliwa, naprawa – co oferuje assistance?

Ochrona assistance

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego poruszającego się po drogach publicznych musi mieć ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. W przeciwnym razie Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nałoży na niego wysokie kary finansowe. Oprócz podstawowego zakresu ochrony pojazdu warto pomyśleć o dodatkowym ubezpieczeniu assistance. Jest ono stosunkowo niedrogie – ceny zaczynają się już od 17 złotych za rok. Zobacz, co obejmuje assistance pojazdu i kiedy warto zdecydować się na dodatkową ochronę.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie assistance? Sprawdź OWU!

Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy ubezpieczenia assistance, upewnij się, że w przedstawionej Ci ofercie ubezpieczyciel uwzględnił Twoje potrzeby. Zwróć uwagę na:

  • zakres ochrony,
  • wyłączenia od odpowiedzialności,
  • koszty podstawowego ubezpieczenia assistance,
  • obszar obowiązywania samochodowego wsparcia assistance.

Wybierając ubezpieczenie assistance dla swojego auta, nigdy nie kieruj się wyłącznie ceną. To tylko jeden z czynników determinujących opłacalność podpisania umowy z ubezpieczycielem. Przede wszystkim dopasuj zakres ochrony w ramach assistance pojazdu do swoich indywidualnych potrzeb.

Zanim podpiszesz dokumenty z ubezpieczycielem, sprawdź także: akceptowane przyczyny zdarzeń komunikacyjnych, sumę ubezpieczenia, limity wiekowe samochodu. Zweryfikuj też czy towarzystwo ubezpieczeniowe proponuje samochód zastępczy.

Co obejmuje ubezpieczenie samochodowe w ramach assistance?

Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują różne opcje w zakresie assistance pojazdu. Przed podpisaniem umowy ubezpieczenia zastanów się jakiej pomocy assistance możesz potrzebować:

  • po wypadku,
  • po wypadku i awarii na terenie Polski,
  • po wypadku i awarii za granicą.

Jeśli chodzi o pomoc z ubezpieczenia assistance, to najczęściej jest ona udzielana po:

  • zderzeniu samochodów,
  • nagłym zetknięciu pojazdu z osobami, zwierzętami lub przedmiotami z zewnątrz,
  • zderzeniu sprzętu sportowego z bagażnika z elementami z zewnątrz,
  • uszkodzeniu pojazdu wskutek oddziaływania czynników termicznych i chemicznych,
  • niespodziewanej awarii pojazdu niezależnej od kierującego,
  • unieruchomienia pojazdu,
  • kradzieży pojazdu lub jego części.

Assistance to dobry wybór, szczególnie jeśli chcemy mieć kompleksowe wsparcie w razie wystąpienia nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Podczas podróży z assistance samochodowym mamy też możliwość skorzystania z holowania po wypadku, awarii, a także samej naprawy.

Wyłączenia od odpowiedzialności a assistance samochodowe

Każda umowa ubezpieczenia assistance ma pewne wyłączenia, które ograniczają odpowiedzialność ubezpieczyciela. Szczególne wyłączenia w przypadku umowy ubezpieczenia samochodowego assistance to pokrycie kosztów:

  • zakupu części i materiałów potrzebnych do usunięcia awarii lub uszkodzeń i pojazdu,
  • paliwa i kosztów pobranych przez wypożyczalnię w ramach udziału własnego w szkodzie pojazdu zastępczego,
  • skutków awarii lub unieruchomień wynikających z nieprawidłowej eksploatacji pojazdu przez kierującego.

Warto też dodać, że usługi holowania w ramach assistance nie są świadczone w sytuacjach, kiedy ubezpieczyciel stwierdzi nieprawidłowe użytkowanie pojazdu przez właściciela. To takie sytuacje, jak: przewożenie rzeczy cięższych niż dopuszczalna ładowność pojazdu wynikająca z danych w dowodzie rejestracyjnym.

Osoba ubezpieczająca pojazd zawsze powinna dokładnie zapoznać się z warunkami umowy oraz wyłączeniami. To podstawa, aby mieć świadomość tego, jaki będzie zakres ochrony pojazdu w ramach assistance.

Ochrona assistance – czy to się opłaca?

Podpisanie umowy ubezpieczenia assistance to korzystne rozwiązanie, szczególnie jeśli w skali roku pokonujesz tysiące kilometrów samochodem. Takie wsparcie jest pomocne szczególnie podczas nagłej awarii auta lub innej nieprzewidzianej sytuacji, która uniemożliwia kontynuowanie podróży.

Towarzystwo ubezpieczeniowe w ramach assistance samochodowego może zaproponować: zakwaterowanie w najbliższym hotelu, odbiór i dostarczenie naprawionego pojazdu, transport kierowcy i pasażerów, holowanie samochodu, a nawet pojazd zastępczy w przypadku wydłużającego się czasu naprawy.

Materiał marketingowy Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA. oferującego markę mtu24.pl.