WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Abonament Viveport Infinity dla gier w wirtualnej rzeczywistości

Abonament Viveport Infinity to kolejna usługa dająca nam dostęp do wielu gier. Czy to jest właśnie przyszłość gier w wirtualnej rzeczywistości?

Wirtualna rzeczywistość wciąż istnieje obok nas. Jeśli ktoś myśli, że to już temat, który odszedł w niepamięć, to się może zdziwić. Nowe produkcje pojawiają się w każdym tygodniu i wciąż znajdują się tacy, którzy chcą zasmakować tej „przyszłości gier”. No właśnie. A jaka tak naprawdę będzie ta przyszłość VR?

Czytaj też: Epic Games Store zgarnie Phoenix Point na roczną wyłączność

Aktualnie gry na wirtualną rzeczywistość raczej dostępne są w kilku sklepach cyfrowych. Czasem trafiają do różnych budli, gdzie możemy kupić ich dużo i tanio. Jest jednak wciąż pewien problem. Choćby nie wiem jak dobrego screena zrobiono czy jak dobry materiał nagrano – nigdy naprawdę nie zobaczymy, jak dany tytuł wygląda. Nie poczujemy tej głębi i niesamowitej immersji.

Niektórzy też narzekają na to, że na VR nie ma w co grać. Dobrych produkcji wychodzi jednak tak naprawdę całe mnóstwo. Problemem jednak jest to, że aby w nie zagrać i przekonać się, że rzeczywiście są dobre – musimy kupić dodatkowy, drogi sprzęt. No i jeszcze zdobyć te gry.

Sony niedawno dało znać o tym, że nie porzuca PlayStation VR i dalej będzie rozwijać tę technologię. Problem jednak z tym, że wciąż jest to początek drogi tych sprzętów. To tak jakbyśmy teraz używali starej Nokii bez kolorowego wyświetlacza, a gdzieś tam za kilka lat majaczyły smartfony, które odmieniły świat.

Zdaje się jednak, że HTC znalazło rozwiązanie przynajmniej części problemów. Boisz się kupowania wszystkich gier, aby trafić w końcu na coś co Ci się spodoba? Proszę bardzo – oto Viveport Inifinity. HTC w pełni rusza ze swoją platformą, która umożliwi wykupienie abonamentu na gry. Od 2 kwietnia będziemy mogli za 13 dolarów miesięcznie lub 99 dolarów za rok otrzymać dostęp do ponad 600 gier i aplikacji w VR.

Co ciekawe, z usługi mogą korzystać również posiadacze zestawów Oculus Rift. Na liście gier nie powinniśmy jednak szukać dużych, rozbudowanych produkcji. Otrzymamy raczej te mniejsze gry, które starczą nam na zapoznanie się z technologią. Będą to po prostu produkcje prostsze. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy tam takich hitów jak np. Angry Birds VR. Nie wiedzieliście, że Wściekłe Ptaki są na VR? Jeśli tak, to nowy abonament może być dla HTC strzałem w dziesiątkę.

Czytaj też: Rozwój PlayStation Network kluczem do dominacji Sony – Inside Xbox to porażka

Źródło: engadget.com