Reklama
aplikuj.pl

Epic Games Store zgarnie Phoenix Point na roczną wyłączność

Epic Games Store zgarnie Phoenix Point na roczną wyłączność
Epic Games Store zgarnie Phoenix Point na roczną wyłączność

Macki Epic Games z każdym dniem sięgają coraz głębiej na rynku wydawców i niezależnych deweloperów, zaskarbiając sobie ich dzieła w cyfrowej dystrybucji albo na zawsze, albo na pewien okres. Tym razem to Phoenix Point będzie kolejną grą, jaka trafi na tę platformę w ramach rocznego tytułu ekskluzywnego.

Czytaj też: Pytania „Kiedy nowy Borderlands?” możemy odstawić na półkę

Sam Phoenix Point możemy śmiało porównać do serii X-Com, nad którym piecze stanowi swoją drogą sam twórca wspomnianej marki, Julian Gollop. Ta nowinka może i nie wywoła takiego zamieszania, jak w przypadku Metro Exodus, choć ostatnie wydarzenia wokół Phoenix Point są raczej dziwne. Premiera gry została bowiem opóźniona, a studio Snapshot Games akurat teraz wyskoczyło z wyłącznością dla Epic Games Store.

Ponownie mamy jednak do czynienia z grą od niezależnych twórców, którzy środki na jej ukończenie czerpali z udanej kampanii na Kickstarterze. W ramach zadośćuczynienia dla wszystkich fundatorów i nabywców Phoenix Point w przedsprzedaży twórcy będą przypisywać ich kontom wszystkie DLC w pierwszym roku rozwoju za zupełną darmochę. Po roku jednak gra powinna trafić zarówno na Steama, jak i GOGa, choć społeczność może być raczej niezadowolona, zważywszy na to, że wykładała swoje pieniądze z myślą o wersji na Steam.

Czytaj też: Zwiastun Phoenix Point – duchowego spadkobiercy X-COM

Źródło: PCGamer