WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Absurdalne kody w Rage 2 – co szykują dla nas twórcy?

Absurdalne kody w Rage 2 nie będą dostępne tylko za prawdziwe pieniądze. Autorzy gry wyjaśniają zamieszanie.

W grze Rage 2 czekają na nas kody. Kontrowersyjne są w nich dwie rzeczy. Po pierwsze, gracze myślą, że aby mieć do nich dostęp – trzeba będzie kupić specjalną edycję gry. Nie dziwne, że taka jest opinia wśród społeczności gry skoro w każdej reklamie informują o kodach dostępnych w droższych wersjach. Teraz autorzy muszą tłumaczyć zamieszanie, które sami wywołali.

Czytaj też: CEO Epic Games potwierdza, że nadal będzie podkradał gry

Drugą sprawą jest natomiast to, że nazywanie kodów do Rage 2 „kodami” to trochę przegięcie. Zastępujemy w tym wypadku słowo, które oznaczało kiedyś darmową rzecz dającą nam bonusowe efekty, czymś co jest płatne prawdziwym pieniędzmi lub walutą wewnątrz gry. „Prawdziwe” kody co prawda już się w grach nie zdarzają, a jedyny przypadek, który kojarzę z tej generacji to Grand Theft Auto 5. Kody tam były oczywiście darmowe.

Wróćmy jednak do kodów z Rage 2. Jak można je zdobyć?

  • RAGE 2: Deluxe Edition: W tej wersji od samego początku będziecie mogli skorzystać z trzech oszustw. Choć są one dostępne dla każdego posiadacza dowolnej edycji gry, to ci, którzy posiadają wersję inną niż Deluxe Edition, będą musieli znaleźć Czarodzieja Pustkowi, by je odblokować.
  • Czarodziej Pustkowi: To mistyczny mędrzec potrafiący wpływać na kształt wszechświata. Można go znaleźć, jak snuje się po pustkowiach. Czarodziej Pustkowi to tak naprawdę przyjaźnie nastawiony mutant o bardzo dziwnym imieniu. Tak czy inaczej sprzeda ci oszustwa za walutę z gry, o ile oczywiście go znajdziesz. Nie trzeba za nie płacić prawdziwymi pieniędzmi.
  • Przedsprzedaż: Zamówienie dowolnej wersji RAGE 2 w przedsprzedaży automatycznie da ci dostęp do kodu „Idzie jak burza”. Podobnie jak w przypadku oszustw z wersji Deluxe Edition, dostęp do niego będą mieć też wszystkie inne wersje, czy to nabyte w przedsprzedaży, czy też nie. Kupno przed premierą sprawi wyłącznie, że będzie on od początku dostępny w twoim menu.

Jakie kody czekają na nas w Rage 2?

  • Idzie jak burza: Legenda dubbingu gier komputerowych, Tim Kitzrow, użyczył swego wyjątkowego talentu na potrzeby RAGE 2 i trybu „Idzie jak burza”.
  • Luzik: Ten kod pozwala ci załatwiać wszystkich przeciwników jednym ciosem.
  • Syn Thora: Gdy go aktywujesz, przez postać gracza zaczyna przepływać prąd rażący wszystkich przeciwników, którzy zanadto się zbliżą.
  • Wsparcie Klegga: Niesławny przedsiębiorca Klegg Clayton pojawia się jako sojusznicza, sterowana przez SI postać.
  • Fotel wyrzucający: W przeciwieństwie do fotela wyrzucanego, który zgodnie z nazwą jest wyrzucany razem z graczem z pojazdu, fotel wyrzucający pozostawia gracza na ziemi, posyła zaś w powietrze feniksa.
  • I wiele innych: W grze nowe kody będą zastępować stare. Po premierze pojawią się też dodatkowe.

Czytaj też: Ogłoszono datę premiery Hellblade na Nintendo Switch

Źródło: bethesda.net