Ogłoszono datę premiery Hellblade na Nintendo Switch

Ogłoszono datę premiery Hellblade na Nintendo Switch
Ogłoszono datę premiery Hellblade na Nintendo Switch

Wydawca i jednocześnie deweloper stojący za stworzeniem i dystrybucją Hellblade: Senua’s Sacrifice, czyli brytyjski niezależny The Ninja Theory ogłosił, że Hellblade zostanie wydany na Nintendo Switch i to naprawdę szybko, bo już w przyszłym tygodniu.

Nie jest to jednak dla nas wielkie zaskoczenie, bo Nintendo ogłosiło pojawienie się jakiejś gry przygodowej w klimacie dark fantasy przed dwoma miesiącami, więc mogliśmy już wtedy połączyć kropki. Teraz mamy już pewność i nawet szczegóły na ten temat, ponieważ premiera Hellblade na Switch ma odbyć się już 11 kwietnia, czyli za tydzień.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy przynieść Hellblade właścicielom Nintendo Switch, czyli grywalnego handhelda po raz pierwszy”, napisał Ninja Theory.

Niestety pewną grupę muszę rozczarować, bo gra będzie dostępna tylko cyfrowo, a Ninja Theory potwierdził, że ​​obecnie nie planuje fizycznego wydania Hellblade na platformie Nintendo. Tak więc, grę będzie można kupić w sklepie internetowym Nintendo za 29,99 euro, co przełoży się nam na ~150 złotych.

#Hellblade: Senua’s Sacrifice is coming to #NintendoSwitch next week on April 11! pic.twitter.com/hYjonlgasK

— NinjaTheory (@NinjaTheory) April 2, 2019


Przy okazji warto wspomnieć, że Hellblade: Senua’s Sacrifice została wydana na PlayStation 4 i PC w 2017 roku, a na Xbox One zawitała w kwietniu ubiegłego roku. Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem i choć wielu chwaliło jej klimat i historię, to pewne wątpliwości budził gameplay i poziom trudności.

Czytaj też: Gra twórców Hellblade: Senua’s Sacrifice ma zostać ujawniona w 2019 roku

Źródło: Wccftech