Reklama
aplikuj.pl

ABT RS4-S, czyli podkręcone Audi RS4 Avant

ABT RS4-S tuning Audi Avant

Firma ABT wzięła na warsztat nowe Audi RS4 Avant i podkręciło to kombi do poziomu istnego supersamochodu. Chociaż model sam w sobie jest imponujący, ABT odkryło, że kilka drobnych poprawek może przynieść ogromne wzrosty.

Po wizycie u ABT RS4, to już RS4-S

Audi RS4 Avant sam w sobie jest gorącym kąskiem, którego 2,9-litrowy silnik V6 o podwójnym turbodoładowaniu zapewnia całe 450 koni mechanicznych mocy i 600 Nm momentu obrotowego. Te wartości trafiają na wszystkie koła poprzez system Quattro i 8-biegową automatyczną skrzynię biegów.

Dzięki temu wyjeżdżające z fabryki Audi RS4 rozpędza się do setki w około 4,1 sekundy, a maksymalnie dobija do 250 km/h przez elektroniczny limit. Kupujący może jednak zdecydować się na pakiet Dynamic, zrzucający ograniczenie i pozwalający na dobicie do 280 km/h.

Tutaj wchodzi ABT, który wprowadził znaczące ulepszenia do RS4, bawiąc się z mapowaniem silnika, układem dolotowym i wydechowym. Dzięki temu to Audi zyskało zarówno 60 koni, jak i 60 Nm, dobijając do 510 koni i 660 Nm momentu obrotowego. Firma oferuje też pakiet ABT Power S, który dodatkowo zwiększa moc i moment o kolejne 20 koni oraz 20 Nm.

Czytaj też: GAC Enpulse, czyli potencjalna konkurencja dla Roadstera Tesli

ABT nie tylko koncentruje się na silniku, ale także oferuje cały pakiet aerodynamiczny i poprawione zawieszenie. Ulepszenia po tej stronie pomagają zrównoważyć wzrost mocy i wyróżnić się z tłumu, pokazując, że nie jest to zwykłe Audi RS4.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News