Reklama
aplikuj.pl

GAC Enpulse, czyli potencjalna konkurencja dla Roadstera Tesli

elektryczny roadster Enpulse koncept

Każdy roadster ma w sobie „to coś”, co ciągnie do tego, żeby tylko wskoczyć za kółko i ruszyć w słoneczny dzień w malowniczą trasę. Enpulse również ma w sobie to coś.

Za pokazanym podczas imprezy Beijing Auto Show 2020 stoi firma GAC, która teraz obrała kurs na elektryczne samochody sportowe. Nie bez przyczyny wspominamy bowiem, że będzie konkurencją dla Roadstera Tesli.

Koncept Enpulse od GAC

Roadster Enpulse został oparty na zastrzeżonej platformie firmy, która została zaprojektowana specjalnie dla pojazdów elektrycznych. Razem z tym, że napędzają go dwa silniki elektryczne, na ten moment mamy tylko tyle informacji na jego temat (Via Motor1).

Pozostaje więc skupić się na jego wyglądzie, który zdecydowanie ma w sobie sportowy, nowoczesny sznyt i charakter, zwiastujący wysoką wydajność. Smukłe światła z technologią laserową, to jedno, ale rozciągające się oświetlenie na tyle samo w sobie wymaga poświęcenia mu kilku sekund uwagi.

Czytaj też: Przerażający test kolizji. Obejrzyj co samochód robi z autobusem przy 208 km/h

Enpulse poszło też w minimalistyczny styl wnętrza o szalonej kolorystyce, frezowane dodatki aerodynamiczne na czele z felgami i niekonwencjonalny system otwierania drzwi. Co jednak najważniejsze, to nie tylko koncepcja, a projekt, którego można wprowadzić do produkcji… ale o niej nie wiemy nic.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News