Reklama
aplikuj.pl

Acer potwierdził kartę graficzną Intela. Intel Arc A370M zmierza do Swift X

Acer potwierdził kartę graficzną Intela, Intel Arc A370M, Arc 370M Swift X

Chociaż oczekiwaliśmy prezentacji GPU Intela dla graczy z okazji CES 2022, to firma nie ujawniła nic na ich temat, skupiając się wyłącznie na procesorach 12. generacji. Na całe szczęście nie wszyscy producenci byli tak uważni i tak też Acer przy zapowiedzi Swift X potwierdził, kartę graficzną Intela Arc A370M.

Karta graficzna Intel Arc A370M ma być częścią rozbudowanej oferty Intela, które zgodnie z zapowiedziami zadebiutują w I kwartale 2022 roku

Intel jasno wskazywał w przeszłości na premierę swoich kart w I kwartale 2022 roku, więc naturalnie oczekiwaliśmy dowiedzieć się więcej na jednych z największych imprez zorientowanych wokół elektroniki. Niestety, poza potwierdzeniem tego terminu z naciskiem na urządzenia mobilne, kilkoma demonstracjami i informacjami o wysyłce GPU Arc do producentów OEM, nie dowiedzieliśmy się od Intela niczego… i tutaj wchodzi Acer.

Czytaj też: Nowe przełączniki mechaniczne MSI Sonic. Firma pokazała je w Vigor GK71 Sonic

Wedle oddziału Acer Germany nadchodzący laptop Swift X będzie oferowany z procesorem graficznym Arc A370M. Nazwę potwierdza wcześniejszy wyciek z sterownika testowego Intela, który wskazał, że ta karta będzie wyposażona w GPU DG2-128 z najpewniej 6 GB pamięci. To pasuje do poziomu Acer Swift X z procesorami Alder Lake-P.