WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Wiemy gdzie trafi pierwsza dedykowana karta Intela Iris Xe MAX

Wiemy gdzie trafi pierwsza dedykowana karta Intela Iris Xe MAX

Ogłoszony właśnie przez firmę Acer nowy laptop Swift 3X będzie wyjątkowy w historii Intela, bo to tam po raz pierwszy zadebiutuje dedykowana karta „niebieskich”.

Iris Xe MAX trafi do Acer Swift 3X

Intel powoli wychodzi z ograniczonego poletka zintegrowanych w procesorach rdzeni graficznych na to „pełnoprawne” poletko dedykowanych modeli, a więc takich, które wpinamy w swoje złącza PCIe. Xe jest dla firmy pierwszą architekturą z myślą o takich kartach od dekad.

Czytaj też: RTX 3080 20 GB i RTX 3070 16 GB anulowane!
Czytaj też: Acer wprowadza na rynek aż 6 nowych monitorów
Czytaj też: Canon wprowadza na rynek nowe drukarki – do domu i dla profesjonalistów

Ważący 1,37 kg Acer Swift 3X napędza tym samym karta graficzna Intel Iris Xe MAX w połączeniu z procesorami Intel Core 11. generacji „w celu zaoferowania profesjonalistom, takim jak fotografowie i YouTuberzy, wyjątkowe możliwości i potężną wydajność w podróży do pracy i do grania”.

Acer zapewnia do 17,5 godziny pracy na jednym ładowaniu oraz wsparcie szybkiego ładowania w myśl czterech dodatkowych godzin po zaledwie 30 minutach „pod gniazdkiem” (via TechPowerUp).

Czytaj też: Silicon Motion wypuszcza nowe kontrolery PCI-E 4.0 NVMe
Czytaj też: Deepcool AS500 Plus i AS500 to wąskie i wydajne chłodzenia
Czytaj też: Jak wypada RTX 3070 w Ashes of the Singularity?

Wchodząc w szczegóły, Swift 3X jest wyposażony w 14-calowy ekran FHD IPS, który pokrywa 72% gamy kolorów NTSC i oferuje 84% pokrycia przedniego panelu. Oferuje też połączenie Intel Wi-Fi 6 (Gig+) i posiada porty USB-C, Thunderbolt 4 oraz USB 3.2 Gen 2. Wszystko to zamknięte w eleganckiej obudowie.

Cena i dostępność Acer Swift 3X

Na ten moment wiemy, że Swift 3X będzie dostępny w Europie już w listopadzie od 849 euro.