Reklama
aplikuj.pl

Canon wprowadza na rynek nowe drukarki – do domu i dla profesjonalistów

Dużo nowości przygotował Canon wśród drukarek Pixima. Firma zaprezentowała pięć urządzeń MegaTank PIXMA z serii G oraz PIXMA PRO-20 stworzoną z myślą o fotografach.

Canon PIXIMA G MegaTank dla mniej wymagających użytkowników

Do biura i do domu, tak nowe drukarki MegaTank przedstawia Canon. Urządzenia charakteryzują się prostą obsługą. Pozwalają samodzielnie uzupełnić pojemniki na tusz, co ułatwiają nowe butelki z atramentem. Stworzone tak, że pasują tylko do konkretnego zbiornika. Cała obsługa opiera się na prostych przyciskach i 2-liniowych ekranie LCD. Do tego mamy niskie koszty eksploatacji, na czele z trybem ekonomicznym pozwalającym na druk kilku tysięcy stron na jednym zestawie atramentów. Konkretnie 6000 stron z czarnym tekstem w wariancie podstawowym i 26% więcej w ekonomicznym. Z kolei w kolorze wydrukować można do 7700 stron.

Dla firm przydatnymi opcjami będą – możliwość drukowania plakatów i bannerów i długości 1,2m oraz drukowanie np. na papierze magnetycznym lub samoprzylepnym papierze fotograficznym.

Czytaj też: Canon prezentuje aparaty EOS M50 II, PowerShot Zoom oraz nową lampę błyskową

Nowe urządzenia to:

  • PIXIMA G3460 – urządzenie 3-w-1- (drukowanie, skanowanie, kopiowanie) z Wi-Fi i wysoką szybkością drugu (10,8 czarno-białych obrazów na minutę, 6 kolorowych),
  • PIXIMA G3420 – wielofunkcyjna drukarka z Wi-Fi,
  • PIXIMA G2460 – urządzenie 3-w-1 z wysoką szybkością (jak w G3460),
  • PIXIMA G2420 – urządzenie 3-w-1 z poprawioną wydajnością,
  • PIXIMA G1420 – prosta drukarka do podstawowych zastosowań.

Czytaj też: Recenzja Canon PowerShot G7 X III. Idealny kompan podróży

Canon PIXMA PRO-200 dla fotografów

Drukarka PIXMA PRO-200 pozwala na drukowanie na różnych nośnikach, o zróżnicowanej fakturze i formacie. Wyposażona jest w 8-kolorowych system atramentów oraz wyróżnia się dużą szybkością. Druk fotografii trwa 90 sekund. Cały proces ułatwia duży, 3-calowy ekran oraz oprogramowanie Canon Professional Print & Layout.

Pomimo stosunkowo niewielkich wymiarów drukarki, jest ona w stanie drukować obrazy w formacie A3+. Urządzenie waży 14,1 kg, a całość jest 15% mniejsza od poprzednika. Na wyposażeniu nie zabrakło łączności Wi-Fi.

Czytaj też: Test Canon PIXIMA G5040 – domowa drukarka nie tylko do dokumentów

Niestety nie znamy jeszcze polskich cen urządzeń.