Reklama

Acer Swift Edge zadebiutował. To najlżejszy na świecie 16-calowy laptop OLED

Acer Swift Edge, najlżejszy na świecie 16-calowy laptop OLED

Acer zaprezentował właśnie nowy model Acer Swift Edge (numer: SFA16-41). Najważniejsza cecha? To przede wszystkim najlżejszy na świecie 16-calowy laptop OLED, który sięga po procesory AMD Ryzen PRO 6000 oraz AMD Ryzen 6000. Model ten zdecydowanie powstał również z myślą o bezpieczeństwie, co potwierdza procesor Microsoft Pluton oraz uwierzytelnianie biometryczne i gniazdo Noble Wedge Lock.

Acer pokazał Swift Edge. To najlżejszy na świecie 16-calowy laptop OLED

Ten 16-calowy lekki, bo 1,17-kilogramowy laptop wyróżnia się z jednej strony prostą, ale z drugiej elegancką konstrukcją. Jego grubość mierzy zaledwie 12,95 mm wysokości, czego osiągnięcie umożliwiła wytrzymała obudowa ze stopu magnezowo-aluminiowego, która oprócz wspomnianego Ryzena skrywa też pamięć RAM i wyświetlacz OLED o rozdzielczości 4K, obsługujący 100% gamy kolorów DCI-P3 oraz szczytową jasność rzędu 500 nitów.

Czytaj też: Analitycy prognozują – ten kwartał może być dla Samsunga naprawdę kiepski

Idąc dalej, Acer Swift Edge dzierży moduł łączności Wi-Fi 6E, wyjście graficzne HDMI 2.1, dwa porty USB 3.2 Gen 2 Type-C z możliwością szybkiego ładowania, dwa porty USB-A oraz gniazdo audio. Z tego co już wiadomo, będzie dostępny do kupienia już w październiku w cenie od 1499 euro.