WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Acura ujawniła wnętrze prototypu MDX przed oficjalnym debiutem

Już 14 października zadebiutuje czwarta generacja modelu MDX, czyli crossovera Acura, a teraz producent wyjawił jego wnętrze w szeregu stylizowanych fotek.

Zwiastun wnętrza Acura MDX 2021

Wiemy już, że z zewnątrz nowa Acura MDX będzie wyraźnie podobna do najnowszego modelu TLX, co widać po smukłych reflektorach, czy znacząco zaznaczonych liniach bocznych, które wizualnie łączą tylne i przednie światła.

Co ciekawe, nawet widoczne poniżej wnętrze prototypu jest uderzająco podobne do wnętrza Acury TLX z 2021 roku z podzieloną deską rozdzielczą. Widzimy szeroki ekran informacyjno-rozrywkowy Full HD w stylu tabletu na górze, a pod nim system zarządzania klimatyzacją i inne elementy sterujące razem z parą otworów wentylacyjnych.

Konsola środkowa zawiera dźwignię zmiany biegów i touchpad, a za nagłośnienie odpowiada 25-głośnikowy system dźwiękowy ELS Studio 3D premium i Acura Precision Cockpit. Na zdjęciach możemy z kolei dostrzec kontrastowe szwy, lamówki oraz akcent z drewna, jak również tryby masowania w przednich siedzeniach. Oczywiście to wykończenie będzie flagowym wydaniem trzyrzędowego SUVa MDX.

Czytaj też: Poznaliśmy moc Acura TLX Type S 2021
Czytaj też: Ta Acura NSX przypomni Wam dzieciństwo
Czytaj też: Tak wygląda Acura TLX 2021 w rzeczywistości

Oprócz standardowego modelu MDX do 2022 roku pojawi się również MDX Type S zorientowany stricte na wydajność. Najprawdopodobniej będzie on napędzany turbodoładowanym 3,0-litrowym silnikiem V6, który generuje 355 koni mechanicznych i 480 Nm momentu obrotowego. Wykorzystuje z kolei 10-biegową automatyczną skrzynię i czwartą generację systemu Acura Super Handling All-Wheel Drive.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News