Reklama

Supersamochód Acura NSX z czterema silnikami kontra najwydajniejsza Tesla Model S

Tesla Model S, Acura NSX, supersamochód vs Tesla, NSX vs Model S

Potęga Tesli zaklęta w Model S, czy kunszt inżynierów Acury zamknięty w supersamochód NSX z nie dwoma, nie trzema, a czterema silnikami?

W tym wyścigu na ćwierć mili bierze udział poniekąd szczyt obecnej technologii motoryzacyjnej w zasięgu ręki. Nie wiemy, jak wydajny jest elektryczny układ napędowy Modelu S w wersji Performance z aktualizacją Ludicrous oraz Raven, czyli ulepszeniami, które sprawiają, że do setki to cacko rozpędza się w czasie poniżej 2,8 sekundy.

Jednak Acura NSX wcale nie jest gorsza, bo napędza ją jeden silnik V6 z dwoma turbosprężarkami oraz trzy silniki elektryczne. W sumie moc na poziomie 573 koni mechanicznych wzrosła jednak do ponad 700 KM za sprawą wydechu Fabspeed oraz dostrojeniu Hydra Motor Works. Obejrzyjcie nagranie, jeśli nie chcecie spoilerów.

Finalnie jednak Acura nie jest w stanie zniszczyć Tesli, bo w trzech próbach wygrywa tylko raz. Osiąga z kolei najlepszy czas na poziomie 10,748 sekundy, podczas gdy Model S mógł pochwalić się wynikiem 10,61 sekundy.