Reklama
aplikuj.pl

Bliski współpracownik prezydenta zakażony koronawirusem

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta, Adam Kwiatkowski poinformował na swoim Twitterze, że jest zakażony koronawirusem. Po powrocie z wakacji zrobił test na COVID-19 i wynik wyszedł pozytywny.

Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta za pomocą mediów społecznościowych poinformował dzisiaj, 28 sierpnia, o pozytywnym wyniku testu na obecnośc koronawirusa. Zaznaczył przy tym, że w ostatnim czasie nie mial styczności ze współpracownikami z Kancelarii. Po powrocie z wakacji miał jeden z symptomów choroby, dlatego zanim wrócił do pracy postanowił zrobić test.

Czytaj też: Dlaczego więcej mężczyzn umiera na COVID-19? Nowe informacje mogą wyjaśnić zagadkę

Na jego Twitterze czytamy:

Po powrocie z wakacji przed rozpoczęciem pracy poddałem się testowi na COVID-19 – miałem pewien symptom towarzyszący koronawirusowi

W kolejnym jego wpisie czytamy, że czuje się dobrze i będzie na bieżąco informował o stanie swojego zdrowia.

Jesteśmy ciekawi reakcji prezydenta Andrzeja Dudy na tę wiadomość. Adam Kwiatkowski od lat był jednym z najbliższych współpracowników prezydenta. Od 2015 roku był sekretarzem stanu w kancelarii Prezydenta, a do 2017 piastował również stanowisko szefa gabinetu prezydenta. Czy zakażenie Kwiatkowskiego koronawirusem spowoduje zmianę decyzji Andrzeja Dudy na temat szczepionek? Podczas swojej kampanii obecny prezydent wiele razy wypowiadał się na temat swojego stanowiska w tej sprawie i ciekawe, czy teraz jego niechęć to szczepionki na Koronawirusa ulegnie zmianie, czy może nadal będzie przy nim trwał.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News