Reklama
aplikuj.pl

Aktywna redukcja hałasu w słuchawkach staje się lepsza z adaptacyjnym ANC

ANC, czyli skrót od Active Noise Cancellation oznaczający aktywną redukcję hałasu, to coraz popularniejszy dodatek w słuchawkach mobilnych, którego działanie nie zawsze może być najlepsze. Firma Qualcomm ma jednak na to rozwiązanie.

Aby ANC działało w pełni swojej skuteczności, słuchawki muszą być dokładnie dopasowane do kanału słuchowego. Nic w tym dziwnego, bo ta technologia polega na przechwytywaniu przez mikrofony hałasu z otoczenia i zapodawania nam jego odwróconej częstotliwości w czasie rzeczywistym podczas słuchania muzyki, czy audiobooka.

Kiedy więc pojawiają się luki między słuchawkami, a naszym kanałem słuchowym, hałas przeciska się przez nie, niszcząc całą przyjemność z usuwania hałasu. Na szczęście firma Qualcomm wzięła ten problem na celownik i chce go rozwiązać technologią adaptacyjnego ANC (via New Atlas).

Firma twierdzi, że oprócz poprawy komfortu użytkownika poprzez zmniejszenie konieczności mocnego wciskania i przekręcania słuchawek w kanałach słuchowych, Adaptative ANC znacznie wpłynie na skuteczność wyciszania względem swojego prostszego odpowiednika.

Czytaj też: Elektryczna motorówka Mana 23 przyjmie na pokład nawet dziesięć osób

Adaptacyjna technologia ANC, to jednak nie tylko automatyczna regulacja natężenia efektu zależnie od otoczenia, to też wbudowana opcja filtrowania określonych dźwięków zewnętrznych, których użytkownik nie chciałby wyciszać. Te nowości znajdziemy już w serii systemów audio Qualcomm QCC514x-on-chip.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News