Reklama
aplikuj.pl

Adobe Premiere Pro 22.2 wprowadziło ponad 13-krotny wzrost wydajności dla niektórych sprzętów

Adobe Premiere Pro 22.2

Firma Adobe poinformowała o ważnej nowości w Adobe Premiere Pro 22.2, która wprowadziła wsparcie 10-bitowego kodeka HEVC, dzięki któremu karty graficzne NVIDIA oraz iGPU Intela mogą liczyć na znaczne wzrosty wydajności.

Aktualizacja Adobe Premiere Pro 22.2 zapewniła ogromny wzrost wydajności dla kart NVIDIA oraz iGPU Intela

Adobe Premiere Pro, to jedna z najpopularniejszych aplikacji do edycji materiałów wideo. W ramach najnowszej aktualizacji oznaczonej liczbą 22.2 oprogramowanie doczekało się funkcji Remix, która jest zaawansowanym narzędziem do retaimerów audio, ulepszony (do 3 razy szybszy) algorytm transkrypcji mowy na tekst w trybie offline i właśnie wsparcie 10-bitowego kodowania HEVC z wykorzystaniem podpróbkowania chroma 4:2:0.

Czytaj też: Starożytny grobowiec Mastaba w Zjednoczonych Emiratach Arabskich? Starania o wyjątkową rzeźbę z beczek trwają

Dzięki niemu karty graficzne NVIDIA zaliczają ogromne wzrosty wydajności przy exportowaniu i to rzędu ponad 600%, co jednak jest niczym na tle tego, jak wiele zyskają na tej aktualizacji sprzęty z iGPU Intela. Przykładowo Core i7-1165G7 z iGPU Intel Iris Xe mógł pochwalić się poprawami rzedu ponad 800 i 1300% (8- i 13-krotnego).