Reklama

Elektryczne ambicje DS Automobiles zaklęte w koncept Aero Sport Lounge

Aero Sport Lounge, koncept Aero Sport Lounge, koncept DS Automobiles, Aero SPort

DS Automobiles ujawniło (via Motor1) swój nowy koncept Aero Sport Lounge, czyli radykalnie zaprojektowanego połączenia elektrycznego coupe i SUVa.

To tym samym tylko koncepcja, która sygnalizuje ambicje marki EV. Poniekąd, bo choć ta nie jest przeznaczona do produkcji, Béatrice Foucher, CEO DS Automobiles, sugeruje, że coś podobnego jest w fazie projektowej. Sam pojazd domaga się naszej uwagi nie tylko ze względu na elegancki wygląd, ale również ze względu na swój rozmiar, ponieważ mierzy całe pięć metrów długości.

Usytuowany na masywnych 23-calowych felgach o skomplikowanym aerodynamicznie zoptymalizowanym designie, Aero Sport Lounge ma mocno nachyloną linię dachu, która sprawia wrażenie zamglonego coupe.

Tradycyjna maskownica rodem z samochodu napędzanego silnikiem spalinowym została w nim zastąpiona ekranem otaczającym świecące logo marki. Eleganckie reflektory wykorzystującą z kolei matrycową technologię LED, co dodatkowo przyczynia się do awangardowego wyglądu tej koncepcji.

To SUV elektryczny, a więc jak na takiego przystało, oferuje sporą moc, bo na poziomie 671 koni mechanicznych, które ponoć rozpędzają samochód do 100 km/h w 2,8 sekundy. Za energię odpowiada duży akumulator o mocy 110 kWh zamontowany w podłodze, który ma zapewniać ponoć ponad 650 km zasięgu.