Reklama
aplikuj.pl

Grasz w Age of Empires IV i zaliczasz semestr. Dobrze być studentem w Ameryce

Age of Empires IV

Znajomość angielskiego z pierwszych MMORPG, wiedza o historii i zabytkach z serii Cywilizacja, cierpliwość wyrobiona na Dark Souls i umiejętności do pracy w zespole z CS’a – to przychodzi mi do głowy pierwsze, kiedy myślę o tym, czego nauczyły mnie gry wideo. Te mogą w przyszłości odegrać jednak znacznie bardziej oficjalną rolę w procesie nauki, co potwierdza przykład Age of Empires i jednego z amerykańskich uniwersytetów.

Dzięki graniu w Age of Empires IV studenci na jednym z uniwersytetów USA ułatwią sobie zdobycie tytułu

University of Arizona w ramach współpracy z twórcami Age of Empires IV umożliwia obecnym i przyszłym studentom zdobywanie tak zwanych „college credits” (pewnego odpowiednika ECTS) do uzyskania tytułu poprzez granie w grę. Tę możliwość mają zarówno studenci University of Arizona, jak i Arizona Online od obecnego semestru i jedyne co muszą robić, to… grać.

Czytaj też: Data premiery Warhammer 40,000: Darktide w końcu znana!

Age of Empires IV to strategia czasu rzeczywistego osadzona w średniowieczu, która zadebiutowała kilka miesięcy temu (w październiku 2021 roku). Już wcześniej słyszeliśmy o potencjalne wykorzystania płynącej z tej produkcji wartości merytorycznej w szkołach, ale dopiero dziś stało się pewne, że granie w tę grę ułatwi niektórym uczniom zdobycie upragnionego tytułu.

Oczywiście to nie tak, że wystarczy przejść Age of Empires IV od deski do deski, bo projekt wymaga zaliczenie specjalnych edukacyjnych trybów gry. Aż szkoda, że to samo nie zostało wykorzystane w trybie edukacyjnym obecnym w nowych odsłonach Assassin’s Creed Odyssey, czy Origins.