Reklama
aplikuj.pl

Data premiery Warhammer 40,000: Darktide w końcu znana!

warhammer

Deweloperzy Warhammer 40,000: Darktide w końcu podzielili się informacją na temat premiery swojej gry. Co zaoferuje produkcja, gdy zadebiutuje na PC oraz jednej z konsol?

Data premiery Warhammer 40,000: Darktide

Fani serii Warhammer: Vermintide długo musieli czekać na ujawnienie daty premiery nowej gry ich ulubionego producenta. 15 lipca 2021 dowiedzieliśmy się, że gra nie zadebiutuje w planowanym terminie i od tamtej pory czekaliśmy na potwierdzenie nowej daty. Wiadomo było tylko, że gra trafi do sprzedaży na wiosnę. Tak też się jednak nie stanie.

Czytaj też: Deweloperzy VR rosną w siłę. Nadchodzą produkcje wysokobudżetowe PS VR2

Dziś wiemy już, że gra Warhammer 40,000: Darktide zostanie wydana na PC i Xbox Series X|S w dniu 13 września 2022 r. Na ten moment, tytuł nie zostanie wydany na PlayStation 5, ale zdaje się, że jest to tylko tymczasowa umowa pomiędzy deweloperem a Xboxem. Tytuł ostatecznie pojawi się na konsoli Sony.

Co nas czeka w Warhammer 40,000: Darktide?

Stworzona przez twórców bestsellerowej i wielokrotnie nagradzanej kooperacyjnej serii akcji Vermintide – Warhammer 40,000: Darktide to 4-osobowa kooperacyjna gra akcji osadzona w mieście-roju Tertium.

Ziarenka spaczenia w głębi roju tworzą ryzyko pojawienia się przytłaczającej fali ciemności. Heretycki kult zwany Admonition stara się przejąć kontrolę nad planetą Atoma Prime i zgładzić jej mieszkańców. Wraz z sojusznikami z Inkwizycji gracze będą musieli wykorzenić wroga, zanim miasto popadnie w Chaos.

Czytaj też: Gameplay Forspoken mnie zachwyca, ale wielu rozczarowuje

Model walki Warhammer 40,000: Darktide zbudowany jest na walce w zwarciu z Verminitide 2, rozbudowanym o głęboki system zrównoważonej walki bronią palną. Gracze będą musieli opanować odpowiednie połączenie walki dystansowej i w zwarciu, przebijając się przez zastępy wrogów i czując efekt każdego cięcia swojego miecza łańcuchowego oraz każdego strzału ze swojej broni laserowej.

Warhammer 40,000: Darktide dostępne będzie w sprzedaży w polskiej wersji językowej na PC poprzez sklep Steam. Gra w przypadku konsol Xbox, nie trafi już na Xbox One. Zagrają tylko posiadacze sprzętów aktualnej generacji – Xbox Series S oraz Xbox Series X.