WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Akcja Nvidia Made to Game wskazuje na rychłą premierę nowych kart GeForce

Przecieki na temat następcy modelu GeForce GTX 1080 i kolejnej serii kart Nvidii na dobre zadomowiły się w sieci. O nich jednak pisałem już w kwietniu, dlatego teraz przychodzę do Was z małym potwierdzeniem tej wiadomości.

Tak się składa, że wczoraj Nvidia ogłosiła akcję Nvidia Made to Game, która dotyczy głównie dużych sieci handlowych. Sklepy, które do niej przystąpiły, mają teraz oferować wysoką dostępność i niższe ceny wszystkich modeli bieżącej generacji kart graficznych GeForce. Wśród biorących udział w akcji sklepów znalazł się m.in. RTV Euro AGD, X-Kom, Komputronik, Morele i oczywiście oficjalny sklep Nvidii oferujący referencyjne wersje od GTX 1060 do GTX 1080 Ti. Z poziomem cen jest jednak przeciętnie, bo te sięgają kwotom, które trzeba było zapłacić za dany model w dniu premiery.

GeForce

Jestem jednak pewien, że taka promocyjna akcja na skalę światową nie jest ukłonem w stronę „wiernych graczy„. Nie trzeba być ekonomistą-geniuszem, aby połączyć fakt premiery nowej generacji z tego typu niespodziewanymi akcjami. W tym momencie partnerzy Nvidii oraz sklepy mają dwa wyjścia – sprzedać więcej egzemplarzy po nieco obniżonej cenie albo trzymać je w magazynie, w którym to trzeba będzie zrobić miejsce dla następców GTX 1080 i 1070. To właśnie te modele zadebiutują na rynku jako pierwsze, po czym powitamy spadkobierców GTX 1060 i GTX 1050/Ti. Oczywiście o ile firma będzie trzymać się dotychczasowej strategii.

Źródło: wccftech.com, Nvidia