Reklama
aplikuj.pl

Akcyza na używane auta może pójść w górę

podatek acyzowy- akcyza na używane auta

Rząd szykuje kolejną podwyżkę podatku. Tym razem na celowniku mogą znaleźć się osoby sprowadzające używane samochody zza granicy. W górę może pójść akcyza na używane auta.

Minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podała we wtorek, 15 września, że rząd zaczyna baczniej przyglądać się akcyzie na używane samochody. Jej podniesienie sprawi, że sprowadzanie takich pojazdów zza granicy przestanie się opłacać. Obecny system akcyzowy został stworzony przed 1989 rokiem i jak podaje minister to sprawia, że wzmożoną opłatę płacą ci, którzy mają samochód w lepszym standardzie ekologicznym.

Konieczna jest więc normalizacja rynku, i właśnie nad tym debatuje Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Klimatu. Wicepremier przyznaje, że zmiany trzeba wprowadzić, a regulacje akcyzowe jak najszybciej opracować. Rząd rozważa powrót do opracowywanych w ubiegłej kadencji regulacji. Wicepremier Emilewicz podała te informacje podczas konferencji prasowej „Innowacyjny ekosystem dla elektromobilności. Wyniki programu akceleracyjnego Pilot Maker Elektro ScaleUp”. Nowy system akcyzowy ma zmienić obecny stan rzeczy i bardziej ekologiczny samochód nie będzie nas kosztować więcej.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News