Reklama
aplikuj.pl

Aktualizacja 1.2 do Battlefield 2042 zmienia nawet modele postaci

battlefield 2042

EA DICE ma już pracować nad kolejnym Battlefieldem, który tym razem nie zostanie wydany za szybko. Firma nie porzuca jednak poprzedniej gry i wydaje kolejną łatkę usprawniającą Battlefield 2042.

Battlefield 2042 w wersji 1.2 ujawnione

Jakie zmiany czekają na nas w najnowszej aktualizacji Battlefield 2042? Deweloperzy podzielili się swoimi planami z graczami.

Jesteśmy już w połowie sezonu 1. i mamy nadzieję, że nadal cieszycie się nową zawartością i latem. W tym tygodniu wprowadzamy aktualizację 1.2 i nie możemy się doczekać, aż zawarte w niej nowe zmiany i ulepszenia trafią w Wasze ręce. Będzie można ją pobrać i zagrać we wtorek, 2 sierpnia.

Czytaj też: Assassins Creed Valhalla z kolejnym darmowym trybem gry!

W tej aktualizacji znalazły się nie tylko nowe poprawki błędów, zmiany w wyważeniu i usprawnienia poprawiające jakość rozgrywki, lecz także pierwsza planowana przebudowa mapy premierowej oraz zmiany wyglądu niektórych spośród naszych specjalistów oraz tonu, jaki nadają rozgrywce:

  • Kalejdoskop został przebudowany tak, by usprawnić przebieg rozgrywki dzięki nowym osłonom, pozycjom flag, ukształtowaniu terenu i aktualizacjom wizualnym w kilku miejscach na mapie.
  • Wprowadzamy do gry pierwszą zmianę wyglądu naszych specjalistów oraz tonu, jaki nadają rozgrywce, która obejmuje kilka zaktualizowanych modeli postaci.
  • Moc działek 30 mm na RAH-68 Huron i YG-99 Hannibal została zmniejszona poprzez skrócenie czasu potrzebnego do ich przegrzania. Pomoże to ograniczyć ich wpływ na piechotę i sprawić, że będą bardziej wyważone.
  • Strona „Profil gracza i Statystyki” jest już dostępna w grze. Można na niej znaleźć przegląd swoich wyników i postępów poczynionych od premiery.
  • Asysta celowania dla kontrolerów została dostosowana, aby śledzenie ruchomych celów było bardziej płynne i spójne.
  • BSM-V ma teraz zmniejszoną celność kolejnych pocisków w trybie automatycznym, a obrażenia amunicji o dużej mocy szybciej maleją wraz ze wzrostem odległości.

Odnowiony Battlefield 2042

Przebudowa map wymaga czasu, a Kalejdoskop to pierwsza mapa, która przeszła ten proces. Co się zmieniło?

Zmieniliśmy pole walki, dodając więcej osłon, tworząc nowe pozycje dla flag i poprawiając płynność rozgrywki na całej mapie.

Osłony dodano nie tylko poprzez umieszczenie nowych elementów terenu, lecz także poprzez podniesienie terenu, tak by zasłonić widok i umożliwić piechocie poruszanie się po mapie. Co najważniejsze, te nowe elementy umożliwiają więcej taktycznych zniszczeń, dzięki którym mapa zmienia się w trakcie każdej rundy, a podczas gry w kluczowych obszarach zarówno atakujący, jak i obrońcy zyskują nowe opcje.

Wprowadziliśmy także nowe obszary na mapie, dodając wysuniętą bazę operacyjną w parku oraz drugie stanowisko dowodzenia w pobliżu wieży. Wprowadziliśmy też wiele zmian w centrum danych, aby zapewnić więcej osłon, a także nadać niektórym obszarom nowy, zniszczony wojną wygląd, który sprawia, że mapa lepiej pasuje do scenerii świata roku 2042.

Czytaj też: Gameplay Gotham Knights pokazuje solidną, rzemieślnicza robotę

Zmiany przeszli taki specjaliści. DICE zmieniło kierunek artystyczny gry. Oto jak teraz prezentują się bohaterowie sieciowej gry.