WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Aktualizacja PS4 7.0 poprawia działanie HDR

Nowa aktualizacja PS4 jest już testowana przez niektórych posiadaczy konsoli. Odkryli oni nową opcję sprzętu!

Sony kończy prace nad jedną z ostatnich dużych aktualizacji PlayStation 4. W początkowych latach istnienia sprzętu na rynku dostawaliśmy wielkie zmiany w każdej łatce, które wprowadzały też zupełnie nowe opcje jak np. udostępnianie komuś gry przez Internet. Dziś nowych funkcji trzeba już szukać z lupą.

Czytaj też: Dying Light 2 na PlayStation 5 i Xbox Scarlett – Techland potwierdza nową generację

Testowa wersja nowego systemu PlayStation 4 trafiła już do pierwszych użytkowników. Po przeglądnięciu wszystkich opcji, gracze odkryli, że zakładka z ustawieniami HDR została znacząco rozbudowana. Okazuje się, że nowa łatka dodaje opcję dostosowywania jasności i ciemności na poziomie systemowym.

Oznacza to, że pojawi się możliwość dowolnego skonfigurowania HDR, co nie wszystkie gry oferowały. Pierwsze testy wykazują, że ustawienia nie dotyczą tylko gier, ale również aplikacji. Filmy na Netfliksie mogą zatem wyglądać lepiej, niż poprzednio.

Jeśli posiadacie telewizor z HDR to pamiętajcie również, że każdy model może mieć inną maksymalną jasność jaka jest możliwa do wyświetlenia. Sprzedawcy często piszą po prostu „HDR: TAK”, a powinni podawać bardziej szczegółowe dane na temat danego modelu. Czasem telewizory oferują tak słaby HDR, że nawet nie zobaczymy różnicy, a inne sprawią, że oślepi nas błysk flesza aparatu na ekranie.

Czytaj też: Symulator seksu jedną z najlepiej sprzedających się gier na Steam

Źródło: wccftech.com