Reklama
aplikuj.pl

Aktualności Google w formie Web Stories

Ze Stories czyli Relacjami w formie slajdów mamy do czynienia od dawna. najpierw wprowadził je Snapchat, potem Instagram, a w końcu Facebook. Teraz to samo robi też Google, które jednak w ten sposób będzie pokazywało nam najnowsze wiadomości.

Google Web Stories to wiadomości dla leniwych

Chyba każdy z nas miał już do czynienia ze Stories. To wygodna forma udostępniania zdjęć lub filmików, która pozwala oglądać je innym zaledwie przez jakiś okres czasu. Zwykle dzielimy się za ich pomocą fotkami z wycieczki, wrażeniami z jakiegoś miejsca, czy krótkimi filmikami zawierającymi naszą opinię. Facebook, Instagram i Snapchat dodają do swoich Stories różne możliwości, by czynić je jeszcze bardziej atrakcyjnymi dla użytkowników. Można dodać zdjęcia, wideo, sam tekst, ankietę czy elementy interaktywne.

Teraz Google, z racji braku porządnego komunikatora, rusza z relacjami w sekcji Discover. Za pomocą Web Stories będzie przekazywać najnowsze wiadomości bez dużej ilości tekstu. Funkcja będzie zawierała miniaturki zdjęć i nagłówki relacji, a wszystko przedstawione w postaci magazynu. Po kliknięciu w taka miniaturę zostanie ona powiększona i wyświetli się nam więcej slajdów na dany temat. Według informacji, które podaje Google przynajmniej 2000 witryn internetowych ma już co najmniej jeden artykuł w formie Web Stories.

Obecnie usługa dostępna jest w Indiach, USA i Brazylii.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News