Reklama
aplikuj.pl

Co z Alan Wake 2 i Max Payne Remake?

alan wake 2

Poznaliśmy aktualny stan projektów Remedy Entertainment. Deweloperzy wciąż pracują nad swoimi grami i zamierzają od 2023 do 2025 roku wydawać choć jeden tytuł rocznie.

Alan Wake 2 szybciej niż Max Payne Remake

Jak wyglądają aktualnie prace nad grami Remedy Entertainment? CEO studia, Tero Virtala, opowiedział o postępach w produkcji nowych tytułów. Zacznijmy od Alan Wake 2 ! Tytuł ma być już w pełnej produkcji i elementy gry zaczynają się ze sobą spinać. Pierwsze testy wewnętrzne wypadły bardzo dobrze i twórcy są pewni daty premiery wyznaczonej na 2023 rok. Gra trafi na PC poprzez Epic Games Store oraz na konsole PlayStation 5 i Xbox Series.

Czytaj też: Gracze wściekli na koniec wsparcia F1 Manager 2022 po dwóch miesiącach

Co z tytułem, na który chyba czeka najwięcej osób? Remake Max Payne 1 i 2 powstaje przez mały zespół, który tworzy najważniejsze elementy gry. Zdaje się, że produkcja jest jeszcze daleka od ukończenia i na pewno pojawi się na rynku po Alanie Wake’u 2.

To jednak nie wszystko nad czym pracuje Remedy Entertainment. Mamy jeszcze projekty:

  • Vanguard (sieciowa, kooperacyjna, gra usługa)
  • Condor (sieciowa gra w uniwersum gry Control)
  • Heron (nowa gra dla pojedynczego gracza w uniwersum Control)

Jeśli chodzi o Vanguard, wydanie gry zostało wstrzymane, a deweloperzy chcą przemyśleć tytuł, aby stworzyć coś bardziej wyróżniającego się wśród innych gier. Condor – tytuł również jest we wczesnej fazie rozwoju, ale mały zespół znalazł sposób na ciekawe wykorzystanie świata i prototypuje produkcję. Heron, czyli swoiste Control 2 jest aktualnie w fazie koncepcyjnej, a zespół jest regularnie powiększany.