WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Albion Online już za darmo

Albion Online to sztandarowy przykład gry, którą po wydaniu zniszczyli sami twórcy (tutaj Sandbox Interactive). Potwierdzają to nie tylko krytycy, ale też oceny od użytkowników i choć jestem wręcz przerażony niektórymi oskarżeniami ze strony graczy, to od wczoraj zamiast bazować na opinii innych, możemy własnoręcznie sprawdzić Albion Online, bo gra przeszła na model darmowy.

Czytaj też: Wysyp filmów i zdjęć z serialu Wiedźmin w polskich zamkach

Ta produkcja w gatunku MMORPG od początku budziła spore nadzieje, bo obiecywała graczom istny raj w swoim sandboxowym podejściu do gry. Można w niej bowiem spędzić setki godzin na eksploracji, walce, a przede wszystkim rozwoju swojej postaci i dbaniu o ekonomię świata, bo ta jest właśnie w rękach graczy. To swoją drogą okazało się zabójcze przez masę botów, które zasypały pewnego dnia serwery.

Zapewne wszystkim tym, którzy zapłacili za grę nie jest w smak, że ta jest już darmowa i do pobrania ze Steam, ale zachowali sobie konto premium. Właśnie tak – gra z wolną ekonomią posiada mikropłatności… super. Nic dziwnego, że w ciągu ostatnich miesięcy średnio codziennie grało około 300 osób, ale wkrótce po ogłoszeniu darmowego modelu ta liczba wzrosła do 509, a w jednym momencie bawiło się w grze 6221 osób. Całym zmianom towarzyszyła też spora aktualizacja, mająca na celu zbalansowanie gry.

Czytaj też: Call of Cthulhu zawita na Switcha dzięki Focus Home Interactive

Źródło: Wccftech, Steamcharts, Steam