Czy wiecie może, jaki samochód zgarnia najwięcej głosów uznania? Szczerze mówiąc, ja też, ale to całkiem prawdopodobne, że jest nim dokładnie ten egzemplarz Alfa Romeo 8C 2900B Touring Berlinetta z 1937 roku, który już nie raz i nie dwa, zapisał się na kartach motoryzacyjnej historii. 

Czytaj też: Kojarzycie Porsche 959 Komfort?

Ponownie pojawił się w świetle reflektorów na imprezie Concorso d’Eleganza Villa d’Este, gdzie zgarnął nagrodę publiczności „Best in Show” oraz tę samą nagrodę, ale już od oficjalnego jury. To jednak tylko wisienka na torcie, bo w przeszłości ten Alfa Romeo 8C 2900B Touring Berlinetta zgarnął równie ważne odznaczenia na największych imprezach w Ameryce i Europie, wśród których wyróżnia się Peninsula Classics Best of the Best w Paryżu z lutym bieżącego roku. Ten egzemplarz towarzyszy właścicielowi, który w swojej kolekcji ma również inne modele, ale, jak mówi:

Wygrałem wiele nagród samochodami, ale ten pojazd naprawdę spełnia wszystkie moje pragnienia. Best of Show tutaj w Villa d’Este jest jak otrzymanie tytułu rycerskiego.Moja żona i ja chcielibyśmy serdecznie podziękować za tę nagrodę.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że Alfa Romeo 8C 2900B Touring Berlinetta bazuje na platformie Scuderiego Ferrari z okresu przedwojennego, który wieńczy nadwozie Superleggera  na długim rozstawie osi. Jego wyścigowe zacięcie widać rzecz jasna pod maską, która skrywa ośmiocylindrowy silnik sportowy wyposażony w podwójne górne wałki rozrządu i podwójne sprężarki, dzięki czemu ma moc 180 koni mechanicznych.

Czytaj też: Ares Panther ProgettoUno zachwyca rykiem silnika

Źródło: New Atlas

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej