WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Informacje o pierwszym elektrycznym samochodzie Alfa Romeo

Informacje o pierwszym elektrycznym samochodzie Alfa Romeo

Alfa Romeo chce zredukować swoją ofertę do czterech modeli – Giulia, Stelvio, Tonale i czegoś, co w 2022 roku przejdzie do historii, jako pierwszy elektryczny samochód firmy.

Chociaż z oficjalnych źródeł na temat tego samochodu BEV (Battery Electric Vehicle) nie ma, to coś do powiedzenia ma serwis Autocar. W grę wchodzi najpewniej kompaktowy crossover, który będzie bazował na platformie eCMP, a więc tą samą, którą dostał Peugeot e-2088.

Finalnie otrzymamy połączenie solidnej technologii elektrycznej ze sportowym zacięciem Alfa Romeo, którego owocem będzie nienazwany jeszcze mały crossover (via Motor1).

Źródło sugeruje moc większą niż 136 koni mechanicznych i moment obrotowy okazalszy w porównaniu do 260 Nm obecnych w modelu e-2008. Zasięg? Ten ma sięgać ponad 312 kilometrów według WLTP, bo cacko od Alfa Romeo otrzyma okazalszy akumulator.

Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [31.05.2020]

W wywiadzie rzecznik Alfa Romeo powiedział, że:

W przypadku elektryczności zachowamy spójność ze sportowym stylem Alfa Romeo i będziemy wykorzystywać silniki elektryczne do osiągania dobrych wyników. Chcemy spełnić oczekiwania klienta Alfa Romeo, ale także [tych] klientów szukających wygody.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News