Allegro Biznes – serwis szykuje ułatwienia dla kupujących przedsiębiorców

allegro biznes

Allegro zapowiada start Allegro Biznes. Nowa usługa ma być dostępna dla klientów firmowych od lutego.

Firmy robią zakupy na Allegro

Z informacji zapowiadających start Allegro Biznes mogliśmy się dowiedzieć, że firmy często korzystają z oferty serwisu. Z danych przekazanych przez Allegro wynika, że co czwarta firma co miesiąc robi zakupy w serwisie. Średnio wydaje na to 900 zł miesięcznie. Wartość polskiego rynku e-commerce wyniesie w 2021 roku ponad 340 mld złotych, a na Allegro obecnie znajduje się już ponad 125 tys. sprzedających.

Czytaj też: Allegro będzie miało własne automaty paczkowe

Czym może być Allegro Biznes?

Na Twitterze Allegro możemy przeczytać, że Allegro Biznes ułatwi zakupy firmowe. Będzie rozwiązaniem łączącym to, co kupujący najbardziej lubią na platformie, z narzędziami usprawniającymi zakupy firmowe.

Czytaj też: Słyszysz wycie? To sprzedawcy gier zobaczyli nowy regulamin Allegro

Oferta Allegro Biznes będzie dostępna dla posiadaczy konta Firma. W momencie startu serwisu automatycznie dostęp do niego będą mieć firmy, które sprzedają oraz kupują na Allegro. Dla niektórych będzie to oznaczało dostęp do dwóch wersji serwisu aukcyjnego.

W komunikacie Allegro czytamy, że Allegro Biznes będzie odpowiadać na podstawowe, ale jednocześnie szerokie potrzeby wszystkich przedsiębiorców (np. artykuły papiernicze, produkty do sprzątania, sprzęt IT itp.). Oferta będzie również dostosowana do bardzo specyficznych branż, takich jak warsztaty samochodowe, firmy budowlane czy gabinety kosmetyczne.

Czytaj też: Na Allegro kupimy usługi medyczne. O co chodzi?

Allegro Biznes może być usługą wzorowaną na Amazon Business. Pozwala ona na korzystanie z odroczonej płatności na podstawie faktury, widocznej w niej ceny są podane w wartościach netto, a z kont firmowych zakupy mogą robić różni pracownicy danej firmy. Takie rozwiązania na pewno byłyby przydatne w Allegro Biznes.