Reklama
aplikuj.pl

Słyszysz wycie? To sprzedawcy gier zobaczyli nowy regulamin Allegro

god of war 2, ps5

Allegro walczy z kolejną plagą na swoich aukcjach. Tym razem serwis zakazuje sprzedaży kont z grami oraz w serwisach muzycznych. Handlarze zajmujący się sprzedażą tego typu usług z wykorzystaniem różnego rodzaju luk będą, delikatnie mówiąc, niepocieszeni.

Tanie gry były plagą na Allegro

W serwisie Allegro królowali Janusze biznesu oferujący zakup najnowszych gier nawet za kilka złotych. Jak to działa? Kupowali oni pełną wersję gry, a następnie w ramach udostępniania konta np. na Steamie sprzedawali w serwisie Usługę, w ramach której udostępniali ją kupującym. Działało to różnie, ale w końcu czego spodziewać się po Cyberpunku 2077 za 3,50 zł?

Czytaj też: Jaki jest powód wydłużenia czasu dostawy przesyłek z Allegro?

Jedynym warunkiem było granie w grę w trybie offline. W praktyce było więc to piractwo w czystej postaci. Sprzedawca na jednej kopii gry mógł spokojnie zarabiać tysiące złotych.

Podobnie sytuacja ma miejsce np. z kodami do serwisów muzycznych, takich jak Tidal.

Czytaj też: Allegro specjalnie oznaczy oferty z dostawą przed świętami

Tanie gry na Allegro? Serwis (w końcu) robi porządki

Wiemy już, że Allegro jak chce to potrafi. Jak miało to miejsce z blokadą książek Jerzego Zięby. Czasem potrzebuje tylko odrobiny zachęty. W tym przypadku temat był wielokrotnie wałkowany w Internecie w zasadzie od lat, ale w końcu doczekaliśmy się zakazu sprzedaży tanich gier na Allegro.

Dołączyły one do listy produktów zakazanych:

Źródło zdjęcia: https://twitter.com/bar7all/status/1339179791715590147?s=20

Pełna treść komunikatu znajduje się pod tym adresem.

Mały, ale połowiczny sukces Allegro

Bardzo dobrze, że Allegro blokuje sprzedaż tanich gier oraz dostępu do serwisów muzycznych, ale… co z serwisami VOD? W ten sam sposób sprzedawane są konta na Netflixach, HBO GO i podobnych serwisach. One też czekają na zablokowanie.

Oby tylko był to kolejny mały krok w czyszczeniu serwisu. Na Allegro jeszcze wiele rzeczy czeka na zmianę i obyśmy się ich doczekali.