WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Testy

Test chłodzenia Alphacool Eisbaer 420 CPU – black

Alphacool ma w ofercie jedno z największych AiO na rynku. Mowa tutaj o modelu Eisbaer 420 CPU – black, który ma aż 420 mm chłodnicę. Czy przełoży się to na wyniki testów?

AiO otrzymałem w ogromnym opakowaniu. Nie ma jednak co się dziwić – chłodzenie jest naprawdę duże. Oprócz samego zestawu w środku znajduje się instrukcja, pasta termoprzewodząca, kabel 3x 4 pin na 1x 4 pin czy zestaw montażowy. Dodatki są więc standardowe i zupełnie wystarczające. Montaż chłodzenia jest za to upierdliwy – dacie radę sami zamontować bloko-pompkę, ale łatwiej Wam będzie ze znajomym. Także nie przykręcajcie zbyt mocno śrub – backplate jest plastikowy i łatwo go połamać. Gwarancja wynosi 24 miesiące.

Jakość wykonania Alphacool Eisbaer 420 CPU

Alphacool Eisbaer 420 CPU wykonany jest tak samo, jak pozostałe AiO od tego producenta. Oznacza to obecność złączek, które w każdym momencie możecie odkręcić. Także na samych wężach są złączki, dzięki którym do chłodzenia łatwo domontujecie dodatkowe bloki. Jest to świetne podejście, które pozwala na łatwą rozbudowę zestawu.

Chłodnica ma wielkość 420 mm. Jest ona cała czarna i będzie dobrze wyglądać w wielu zestawach. Wychodzą z niej dwa bardzo elastyczne węże. Ich długość wynosi 320 mm, więc spokojnie starczą one na sięgnięcie do procesora.

Bloko-pompka jest dosyć duża. Z jednej strony ma ona okno, przez które widać wnętrze – jest to bardzo fajny efekt. Węże łączą się z nią na górze, a nie z boku tak jak to jest widoczne u większości konkurencyjnych rozwiązań. Na górze jest także miejsce do ewentualnego dopełnienia lub zmiany cieczy. Pompka pracuje z prędkością 2600 RPM i generuje przepływ na poziomie 70 l/h. Wychodzi z niej kabel ze złączem 3 pin.

W testach temperatury wykorzystałem moduł termowizyjny smartfonu CAT S61. Dołączone wentylatory to największy hit i genialne rozwiązanie. Zamiast opierać się na swoich śmigłach, Alphacool zdecydował się na zastosowanie wentylatorów be quiet! Pure Wings 2 140 mm. Ich maksymalna prędkość wynosi 1300 RPM (choć nie wiem czemu wszędzie producent podaje 1000 RPM). Powinny być one przy tym ciche i zapewniać świetną wydajność

Spis treści:
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa
Pokaż cały spis treści
PRZEJDŹ DO 2 STRONY: Platforma testowa