WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Amazon chce wykorzystać rozszerzoną rzeczywistość w sklepach z meblami

Rozszerzona rzeczywistość może zmienić nasze życie w wielu aspektach np.pomóc w nauce, robić za gps, pomagać w zwiedzaniu miast a także może wesprzeć nas podczas zakupów mebli. Amazon zastanawia się nad pierwszymi takimi sklepami, gdzie ona zostanie wykorzystana.

Pewnie zastanawiacie się, w jaki sposób rozszerzona rzeczywistość zostanie zaimplementowana? Otóż dzięki niej będzie można zobaczyć jak dany mebel wygląda w Twoim domu, z postawionymi na nim rzeczami czy jak wpasuje się w dane pomieszczenie. Pomysł według mnie jest fenomenalny, znacząco powinien on ułatwić wybór mebli, dopasowanie ich do własnych wymagań. Kupujący powinni być znacznie bardziej usatysfakcjonowani z własnych wyborów.

Oczywiście nie jest powiedziane, że coś takiego powstanie. Amazon znany jest z ambitnych pomysłów, jednakże jeśli one okażą się niewykonalne to dany projekt momentalnie wędruje do kosza. Takie idee pokazują też, jak bardzo zmienia się branże sprzedażowa. Początkowo były fizyczne sklepy, potem sprzedaż przeniosła się w dużej mierze do internetu. Takie pomysły pokazują, że kupujący ciągle chcą mieć fizyczny kontakt z rzeczami, więc czemu nie połączyć kontaktu z rozszerzoną rzeczywistością? Jeśli takie sklepy w rzeczywistości powstaną to będzie to świetny krok. A co Wy o tym sądzicie?

Źródło: https://www.engadget.com/