Reklama
aplikuj.pl

Twoja paczka dojedzie bez wpływu na środowisko. Amazon ogłosił inwestycje w Europie

elektryczny samochód dostawczy Amazonu, samochód dostawczy Amazonu, dostawczak Rivian

Poznaliśmy właśnie plan Amazonu na przyspieszenie realizacji planów osiągnięcia statusu „bezemisyjnej firmy”, czego przejawem jest zainwestowanie w Europę całego miliarda euro. Pieniądze zostaną zainwestowane w ciągu najbliższych pięciu lat przede wszystkim w elektryczne furgonetki, ciężarówki i niskoemisyjne centra wysyłkowe na całym kontynencie. Najpewniej będzie je produkować firma Rivian.

Najnowsze inwestycje Amazona w Europie skoncentrują się na flocie elektrycznych pojazdów

W tym planie Amazon ma nadzieję, że samo jego przejście na elektryczne furgonetki przyczyni się do rozwoju publicznej infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Dla przypomnienia, w zeszłym roku firma wykorzystywała w Europie 3000 elektrycznych samochodów dostawczych, które były odpowiedzialne za dostarczanie ponad 100 milionów paczek.

Czytaj też: Volkswagen pokazał swój samochód przyszłości. To Gen.Travel o piątym poziomie autonomii

W ciągu trzech lat Amazon chce znacząco zwiększyć swoją flotę elektrycznych furgonetek, bo do ponad 10000 egzemplarzy. Te furgonetki koncentrują się na dostawach „ostatniego kilometra”, czyli prosto pod nasze drzwi lub do paczkomatów, dlatego firma chce jednocześnie wykorzystywać 1500 elektrycznych samochodów ciężarowych do masowego transportu paczek w ciągu najbliższych kilku lat.