Reklama
aplikuj.pl

Amazon pokazał nowego dostawczego drona. Poradzi sobie nawet z deszczem

Amazon pokazał nowego dostawczego drona

Ten, kto opanuje system dostawczy z wykorzystaniem dronów, ten będzie gigantem na rynku. Amazon wprawdzie nie potrzebuje już podkreślać swojej gargantuiczności tego typu osiągnięciami, ale to właśnie ta firma może szczególnie zaistnieć w tym segmencie, co podkreśla najnowszy projekt firmy – MK30, który ma wejść do służby w 2024 roku. .

Najnowszy dron dostawczy Amazonu ma przewyższyć konkurencję. To MK30, następca MK27-2

Aby dostawy z wykorzystaniem dronów były możliwe, te muszą zostać znacznie ulepszone, aby nie tylko efektywnie radzić sobie z paczkami, ale też podczas samego lotu i (w najlepszym wypadku). Takie coś nie jest niczym nieosiągalnym, co potwierdzają projekty wojskowych dronów, ale to zupełnie odmienny budżet i przeznaczenie.

Czytaj też: YouTube stawia na transmisje na żywo. Nowa funkcja ułatwi kontakt z twórcami

Najnowszy dron MK30 od Amazonu ma być lżejszy, mniejszy, bezpieczniejszy, cichszy, zdolny zarówno do lotu na odleglejsze dystanse, jak i do pracy w deszczu. Wprawdzie tylko lekkim, ale i tak zapewnienia tego typu imponują, jako że pokonują jedne z największych przeszkód na rynku dronów dostawczych – uzależnienie od dobrej pogody. Finalnie zastąpi lub uzupełni flotę MK27-2, czyli dornów, których testowe warianty szykują się do testów praktycznych w Kalifornii oraz Teksasie.