WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

AMD góruje nad Intelem w jednym ze sklepów

Problem z podażą Intela może odbyć się drastycznie na obecnym rynku procesorów. Widać to np. na podstawie obecnej sytuacji, w której to AMD góruje nad Intelem w jednym ze sklepów. 

Mowa oczywiście o statystykach sprzedażowych, które w jednej z największych sieci sklepów w Niemczech (Mindfactory) dosłownie oszalały. Inaczej nie możemy bowiem nazwać tak nagłego skoku sprzedaży procesorów AMD, które z około 55% procesorów sprzedanych w sierpniu, skoczyły prawie do 80% we wrześniu. Statystyki jasno wskazują, że problemem jest cena układów Intela, która  w mgnieniu oka urosła o ponad 50%. Oczywiście ten trend widzimy również na polskim rynku. Jest to spowodowane problemem z dostawami 14nm procesorów Intel Core, do czego przyznała się ostatnio firma.

Wygląda więc na to, że analitycy się nie mylili, a przed AMD stoi ogromna szansa na odzyskanie udziałów na ogólnym rynku procesorów. Jeden z nich twierdzi, że czerwoni mogą je nawet potroić w krótkim czasie i zbliżyć się do magicznej równowagi rynkowej. Cieszmy się zatem, bowiem następne lata na rynku CPU zapowiadają się na zażartą walkę, która wpłynie pozytywnie na ogólną wydajność. Czas więc najwyższy, aby twórcy gier stawiali naszym procesorom nieco bardziej wymagające zadania.

Niestety nie mamy dokładnych danych sprzedażowych w innych sklepach, ale w nich sytuacja wygląda zapewne podobnie. Szkoda, że tylko Mindfactory jest skore do współpracy z ciekawskimi i nie tylko tworzy, ale również udostępnia swoje wyniki.

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Mindfactory via Wccftech