Reklama
aplikuj.pl

AMD na rynku samochodów? Diagram Tesli wyciekł

Odświeżenie Tesla Model X, Odświeżenie Tesla Model X 2021, Tesla Model X 2021,

Co powiecie na takie pokładowe PlayStation 5 w Teslach? Najnowszy diagram, który właśnie wyciekł, wskazuje debiut AMD na rynku samochodów.

AMD na rynku samochodów

Może i w pośrednim, ale przynajmniej zawsze jakimś stylu. Diagram, którego podrzucił światu Patrick Schur przedstawia połączenie rdzenia graficznego AMD Navi 23 z systemami pokładowymi Tesli i najpewniej też systemów nawigacji.

Czytaj też: Najlepszy prezent od T-Mobile powraca. Komu darmowe gigabajty?
Czytaj też: Jak wypada iPhone 12 mini w DxOMark?
Czytaj też: MSI Afterburner umożliwi podkręcanie Radeonów RX 6000

Wedle schematu rdzeń Navi 23 dla samochodów Tesli będzie miał dostęp do 8 GB pamięci GDDR6 firmy Samsung (K4ZAF325XM) w ramach 4 modułów po 2 GB o prędkości 14 Gb/s na 128-bitowej szynie pamięci. To z kolei zapewniłoby przepustowość rodem z Xbox Series S rzędu 224 GB/s i do 10 teraflopów mocy obliczeniowej, co jest porównywalne z Sony PlayStation 5.

Czytaj też: Nowa obudowa Chieftec typu Cube zachwyca funkcjami
Czytaj też: Bloki wodne Thermaltake Pacific V już dostępne
Czytaj też:
Karty graficzne będą jeszcze droższe. Co tym razem zawiniło?

Finalnie AMD na rynku samochodów może pojawić sięza sprawą taktowanego zegarem 2,44 GHz rdzenia Navi 23 z 2048 procesorami strumieniowymi. System wedle tych informacji zaoferuje złącze DisplayPort i HDMI 1.4 wraz z interfejsem PCIe Gen4 x8 pełniącym rolę podłączenia do ekranów pokładowych i złącza B2B.