WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

AMD Navi 23, czyli „zabójca NVIDII” ze sprzętem do Ray Tracingu w kolejnych plotkach

AMD zajmuje się ponoć obecnie przygotowywaniem rdzenia graficznego nowej generacji Navi 23, o którym wewnętrznie wspomina się, jako o „zabójcy NVIDII”.

Już w sierpniu tego roku słyszeliśmy podszepty na temat Navi 23 w sferze technicznej, ale otrzymaliśmy potwierdzenie, że faktycznie istnieje jakiś tydzień temu, kiedy wkradł się do kodu w systemie Linux. Dzięki temu wiemy, że Navi 23 jest tylko jednym z trzech różnych układów GPU, które AMD produkuje z użyciem technologii TSMC 7nm+ i mikroarchitekturze RDNA2. Pozostałe to Navi 21 i Navi 22.

Mówi się też, że RDNA2, czyli architektura AMD dla kart graficznych będzie tą pierwszą, która wprowadzi w obozie czerwonych obsługę Ray-Tracingu na poziomie sprzętowym. Jednak według konkretnego źródła tylko Navi 23 jest wewnętrznie nazywane „NVIDIA Killer”. Tylko dlatego, że ma być naprawdę dużym rdzeniem graficznym, który zawalczy z konkurencją w segmencie high-end.

AMD Navi 23, rdzeń Navi 23, GPU Navi 23, plotki NAvi 23

Tradycyjnie jednak radzimy podchodzić do tego typu plotek z przymrużeniem oka, bo tak naprawdę samo nazywanie Navi 23 mianem „zabójcy NVIDII” nieco podkopuje rzetelność informacji. Te dopełnia z kolei jeszcze data premiery gdzieś w 2020 roku.

ŹRÓDŁO: Wccftech