WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

AMD obniża ceny procesorów Ryzen Threadripper

AMD zapowiedziało obniżki pierwszej generacji procesorów Threadripper. Jak na razie w sklepach znajdziemy tylko układ Threadripper 2990WX, ale następne, czyli 2970WX, 2950X oraz 2920X, to kwestia czasu.

Po udanej premierze najwydajniejszego modelu Ryzen Threadripper 2. generacji ta wcześniejsza nie wyparowała przecież z magazynów i zapewne zaczęła tam zalegać. Kto bowiem zdecydowałby się na kupno czegoś, co zaraz dostanie swojego lepszego następcę? Nikt, kto jest zorientowany na rynku… chyba że cena tych słabszych produktów spadnie. A tak się składa, że wyłącznie modele Threadripper 2950X i 2920X mają swoje odpowiedniki w formie Threadrippera 1950X i 1920X. Mam oczywiście na myśli nie wydajność i energooszczędność, która stoi po stronie tych nowszych, a ilość rdzeni. 

Nic więc dziwnego, że AMD obniżyło cenę trzech (czyli wszystkich) modeli poprzedniej generacji. W przypadku 1950X mówimy o 20% spadku, 1920X o 50% (!!), a 1900X o około 55%. Oczywiście w grę wchodzą jedynie ceny, jakie producent zaleca swoim partnerom, a ci z pewnością będą się ociągać przed ich wprowadzeniem. Tak czy inaczej, (nawet pomijając nasz podatek VAT) cena modelu 1920X po obniżce stawia go na jeszcze lepszej pozycji względem układów konkurencji. Te (będąc często droższe) przegrywają z Threadripperem w operacjach wielowątkowych, choć oferują większą ilość linii PCIe.

AMD Ryzen Threadripper 2990WX prawie na 6 GHz

Źródło: TechPowerUp
Zdjęcia: TechPowerUp