WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

AMD Ryzen Threadripper 2990WX prawie na 6 GHz

Pamiętacie, jak informowaliśmy Was o rekordzie 5,4 GHz na Ryzen Threadripper 2990WX? Okazuje się, że to nie była górna granica, którą przebił teraz overclocker IvanCupa, osiągając prawie 6 GHz na wszystkich rdzeniach.

W grę wchodziło oczywiście chłodzenie za pomocą ciekłego azotu, które dopełniono płytą główną MSI X399 MEG Creation oraz pojedynczym modułem DDR4 o pojemności 8 GB. Ten ostatni szczegół mógł być newralgiczny w całej operacji, ponieważ w przypadku rekordu 5,4 GHz postawiono na konfiguracje dual-channel. Jak pewnie wiecie, różnice pomiędzy „singlem a dualem” podczas podkręcania procesora są wręcz ogromne – oczywiście na korzyść jednej kości.

Szkoda tylko, że Ryzen Threadripper 2990WX nie był stabilny na okrągłych 6 GHz. Jedynie 45 MHz brakowało, aby osiągnąć dwukrotnie wyższą częstotliwość zegara w porównaniu do podstawowej wartości. Jednak nie minął nawet tydzień od premiery tego 32-rdzeniowego potwora, więc możemy być pewni, że po dzisiejszych 5955 MHz nadejdą jeszcze wyższe rekordy. Wyobraźcie sobie tylko, gdyby te osiągi były możliwe na zwyczajnym chłodzeniu wodnym…

Ryzen Threadripper 2990WX jest o 53% wydajniejszy od Intel Core i9-7980XE

Źródło: TechPowerUp
Zdjęcia: TechPowerUp