WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

AMD organizuje wydarzenie „Next Horizon”

Za kilka dni, bo już 6 listopada odbędzie się konferencja „New Horizon” firmy AMD. Sama zapowiedź nie ujawnia wielu szczegółów, ale wiążąc jedne przecieki z wcześniejszymi oświadczeniami możemy dojść do ciekawych wniosków.

Zwłaszcza że opis wydarzenia prosto od AMD wskazuje, że podczas ”New Horizon” kierownictwo firmy „omówi innowacje produktów i technologii AMD, zaprojektowanych specjalnie z myślą o centrach danych w wiodącej w branży technologii 7 nm”. Jakby tego było mało, poprzednia edycja „Horizon” skupiała się na architekturze Zen i procesorach Ryzen, co wskazuje jasno, że w najbliższy wtorek ujrzymy szczegóły przynajmniej na temat 7 nm procesu technologicznego. Choć w przeszłości firma ujawniła, że w 2019 roku będzie na nim bazować, to nigdy nie była skora do ujawnienia wielu informacji na ten temat.

Osobiście nastawiam się na pokazy ze rdzeniami graficznymi Vega 20, ale również nie wykluczam prezentacji serwerowych procesorów EPYC ”Roma”. Pomimo tego, że oba te produkty będą przeznaczone na rynek profesjonalny, to nas, czyli zwyczajnych konsumentów powinny zainteresować przynajmniej procesory. Architektura Zen 2 w połączeniu z 7 nm procesem technologicznym udzieli się również tradycyjnym procesorom Ryzen, które zadebiutują właśnie po tych „EPYC”. Nam tradycyjnie pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać do wtorku, z którego najciekawsze informacje z pewnością Wam przekażemy.

Czytaj też: 64-rdzeniowy EPYC przetestowany w Cinebench

Źródło: TechPowerUp