WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

AMD Radeon Navi znalezione w aktualizacji MacOS

AMD Radeon Navi znalezione w aktualizacji MacOS

W przypadku AMD możemy być pewni tego, że ich zupełnie nowa architektura Navi, która napędzi nie tylko konsole, ale też dedykowane karty na rynek desktopowy i mobilny zadebiutuje w tym roku. W obliczu tak mocnej konkurencji zwyczajnie nie ma miejsca na opóźnienia, co zdaje się potwierdzać obecność kilku GPU AMD Radeon Navi w aktualizacji MacOS Mohave.

Znalezisko opublikował niejaki Gigamaxx na forum tonymacx86. Ten sprowadza się do obecności pliku “AMDRadeon6000HWServiceskext”, który zawierał nazwy Navi 16, Navi 12, Navi 10 i Navi 9, odwołujące się zapewne do nazwy wariantów nowych GPU. Zabrakło jednak nazw kodowych, z których wyciągnęlibyśmy znacznie więcej informacji. Wprawdzie nie mielibyśmy pewności, czy są prawdziwe ze względu na brak jakichkolwiek informacji o schemacie nazewnictwa i samej konfiguracji rdzeni Navi, ale lepsze to, niż nic.

Finalnie możemy stwierdzić, że karty Navi są bliżej premiery, niż może się nam wydawać i premiera w towarzystwie procesorów Ryzen 3000 może okazać się prawdą. Zwłaszcza w obliczu zapewnień jednego z wysoko położonych pracowników w AMD, który zapewnił nas, że firma przygotowuje się na premierę kolejnych konsumenckich 7nm kart graficznych jeszcze w tym roku. Sam Radeon VII miał być jedynie ostatnim „podrygiem” Polarisów, mający wykupić im nieco więcej czasu na rynku HEDT.

Czytaj też: AMD dementuje plotki o karcie Radeon VII

Źródło: Videocardz