Reklama
aplikuj.pl

Radeon RX 7000 z GPU RDNA3. AMD zabrało głos w sprawie tych kart graficznych

Radeon RX 7000 z GPU RDNA3, GPU RDNA3, Radeon RX 7000

Podczas konferencji dotyczącej wyników finansowych za rok 2021, prezes AMD Lisa Su potwierdziła, że w tym roku nastąpi kilka ważnych premier dla firmy. Wśród nich będą karty graficzne Radeon RX 7000 z GPU RDNA3, co nie dziwi, jako że rynek przyzwyczaił nas już do 2-letniego odstępu między premierami, ale w dobie obecnej sytuacji dobrze mieć potwierdzenie, że ta tradycja nie zostanie zniszczona.

Karta graficzna Radeon RX 7000 z GPU RDNA3

Ten rok będzie dla AMD arcyważny. Nie tylko przez karty graficzne, ale też procesory Ryzen 7000, które zadebiutują razem z nowymi platformami z gniazdem AM5, wspierającymi DDR5 oraz PCIe 5.0. Nie wiemy jednak, czy te zapowiedzi oznaczają tylko prezentacje, czy może również wprowadzenie na rynek.

Wracając do roku 2022. Popyt na nasze produkty jest bardzo duży i oczekujemy kolejnego roku znaczącego wzrostu i zwiększenia udziałów w rynku, w miarę jak będziemy rozwijać nasze obecne produkty i wprowadzać na rynek kolejną falę procesorów Zen 4 i układów graficznych RDNA 3. Poczyniliśmy również znaczące inwestycje w celu zapewnienia mocy produkcyjnych niezbędnych do wsparcia naszego rozwoju w 2022 roku i później

– powiedziała Dr Lisa Su, prezes firmy AMD.

Czytaj też: Granie jak marzenie, czyli wszystko co musicie wiedzieć o Steam Deck od Valve

Z tego co wiemy, procesory graficzne na bazie architektury RDNA3 będą przykładami układów MCM, łącząc dwie matryce wyprodukowane w technologii N5 i N6 TSMC w jednym pakiecie. Flagowy model ma oferować aż 60 WGP, które przekładają się na 15360 procesorów strumieniowych (rdzeni FP32).