Na forum Chiphell pojawiło się właśnie pierwsze zdjęcie procesora z serii AMD Ryzen 3000, ale finalnie i tak na wielkie zachwyty nie powinniście liczyć, bo to tylko i wyłącznie… no cóż, zdjęcie. Potwierdza to jednak, że premiera nowych Ryzenów zbliża się nieubłaganie.

Czytaj też: Wyciekło specjalne wydanie procesora AMD Ryzen 7 2700X

W obiektywie uchwycono desktopowe APU Ryzen 3 3200G o nazwie kodowej Picasso, który niestety nie bazuje na 7 nm procesie, a ciągle na 12 nm w połączeniu z architekturą Zen+. AMD chce zapewne taką strategią pozbyć się „starszych układów”, kiedy na rynek wjadą świeżutkie 7nm chipy w ramach desktopowej serii Ryzen 3000. Wspomniane APU będzie jednym z tych, które zastąpią te obecnie sprzedawane z linii Ryzen 2000G.

W przypadku Ryzen 3 3200G mowa oczywiście o typowym następcy Ryzen 3 2200G i chociaż na Chiphell zabrakło szczegółów co do specyfikacji, to ją ujawnił TUM APISAK. Według niego obecny na pokładzie APU procesor będzie taktowany bazową częstotliwością 3,6 GHz, które podskoczą do 3,9 GHz w trybie boost. Zmianą nie uległa konfiguracja rdzeni zarówno na procesorze centralnym Ryzen (4 rdzenie i 4 wątki), jak i graficznym (512 procesorów strumieniowych), choć ten z taktowania 1100 MHz wskoczył na całe 1250 MHz.

Czytaj też: Rozmiar Sega Genesis Mini jest naprawdę „mini” – zobaczcie różnicę pomiędzy konsolami

Źródło: Wccftech

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!