WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Wyciekło specjalne wydanie procesora AMD Ryzen 7 2700X

Wygląda na to, że nie tylko Intel lubi świętować swoje rocznice z przytupem, choć wydany przez niego Core i7-8086K Anniversary Edition raczej nie zalicza się do specjalnie wyjątkowych procesorów. Miejmy więc nadzieję, że przynajmniej AMD nie spartaczy tego ze specjalnym wydaniem procesora AMD Ryzen 7 2700X.

Niestety nie wiemy obecnie na jego temat zbyt wiele, bo informacje czerpiemy jedynie z serwisu Wccftech, a dokładnie to z jego wtyków u jednego ze sprzedawców. Ten twierdzi, że nazwany dokładnie AMD Ryzen 7 2700X 50th Anniversary Edition będzie kosztował (w jego sklepie) 340.95$, czyli nawet mniej od podstawowego Ryzen 7 2700X, którego cena sięga 385$. Tutaj jest więc pewna nutka niepewności.

AMD Ryzen 7 2700X 50th Anniversary Edition mają być rzecz jasna dostępne w ograniczonej ilości, ale co dokładnie będą oferować… tego niestety nie wiemy. Za pewniaka możemy jednak uznać obecność 8 rdzeni i 16 wątków na pokładzie i podbite do skrajnych wartości taktowanie, możliwe do osiągnięcia wyłącznie na „selektach z selektów”, czyli najczystszych rdzeniach krzemowych.

50th Anniversary Edition nie bierze się też znikąd. W tym roku przypadka pięćdziesiąta rocznica założenia firmy AMD, która zgodnie z tym stawiała swoje pierwsze kroki w 1969 roku. Będzie to tym samym ostatni procesor AMD wykonany na architekturze Zen+ i procesie 12nm+. Powinien być sprzedawany w zestawie z chłodzeniem Wraith Prism, a nawet może doczekać się specjalnych wydań płyt głównych. Jego prezentacja powinna nastąpić przed czerwcem, bo w pierwszych tygodniach AMD ma wtedy zaprezentować serię Ryzen 3000.

Czytaj też: Analityk twierdzi, że Cyberpunk 2077 ma szansę zostać najbardziej dochodową grą w historii

Źródło: Wccftech