WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Nowe procesory AMD Ryzen 5000 z CES 2021

Nowe procesory AMD Ryzen 5000 z CES 2021

AMD na targach CES 2021 pokazało zarówno nową rodzinę mobilnych procesorów, jak i skromny dodatek do tych desktopowych. Gotowi na procesorowe nowości?

Procesory AMD Ryzen 5000 z CES 2021

Zacznijmy może od tych mobilnych układów, które dzielą się zarówno na wydajniejsze wersje H, jak i bardziej zorientowane na energooszczędność i cenę wersje U. Wśród nich i tak wersje HX są tymi najbardziej wydajnymi, co podkreśla Ryzen 9 5980HX, oferujący 23% wzrost wydajności w operacjach na jednym i 17% wzrost wydajności w operacjach na wielu rdzeniach względem poprzedniej generacji.

Czytaj też: Intel pokazał wydajność i9-11900K
Czytaj też: Nvidia prezentuje kartę RTX 3060
Czytaj też: Rolowany LG jednak trafi do sprzedaży! I to niedługo

Po drugiej stronie, dla zwykłych konsumentów poszukujących wydajności w ruchu, powstały mobilne procesory AMD Ryzen 5000 U oferujące idealne połączenie wydajności i efektywności. Tak więc, przykładowo procesor AMD Ryzen 7 5800U oferuje do 16% większą wydajność jednowątkowa i do 14% większą wydajność wielowątkowa w porównaniu z poprzednią generacją.

Czytaj też: Karty Gigabyte RTX 3060 to znane i lubiane modele
Czytaj też: Thermaltake DIVIDER to bardzo ciekawa rodzina obudów
Czytaj też:
Jabra Elite 85T – firma koloruje słuchawki

Obok całej masy mobilnych układów zadebiutowały też dwa nowe desktopowe procesory. Oczywiście nadal korzystające z najnowszej architektury Zen 3. Mowa o wersjach „bez X” dostępnych już wersji, które trafią tylko do producentów OEM pokroju Lenovo, a dokładniej mówiąc:

Nie zabrakło też czegoś profesjonalnego. Nowe procesory Ryzen Threadripper PRO zaoferują niezrównany zestaw funkcji klientom stacji roboczych z maksymalnie 64 rdzeniami, 8 kanałami pamięci, obsługą RDIMM i LRDIMM, 128 liniami PCIe Gen 4 i technologiami zabezpieczeń AMD PRO:

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News