WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Threadripper 2990WX podkręcony do 5,4 GHz na 32 rdzeniach

Alva Jonathan, znany pod pseudonimem Lucky_N00b wziął na warsztat najmocniejszego procesora z 2. generacji AMD Ryzen Threadripper i podkręcił do niewyobrażalnych wartości. Mowa bowiem o osiągnięciu 5,4 GHz na wszystkich rdzeniach układu Threadripper 2990WX.

To co? Czas zamówić jakieś topowe chłodzenie wodne, najlepszą pastę termoprzewodzącą i sam procesor, który zadebiutował właśnie na rynku, co nie? No, niestety nie jest to takie proste, bo może i dwa z tych trzech kroków wykonacie, ale nie wydaje mi się, że zechcecie bawić się w chłodzenie ciekłym azotem. Wynik taktowania 5,4 GHz na 32-rdzeniach zawdzięczamy właśnie temu hardcorowemu sposobowi. Lucky_N00b użył swojego autorskiego sposobu, do którego zaangażował również płytę MSI X399 MEG Creation i 16 GB pamięci RAM. Może nie tak wysoko podkręconej (mówimy o 3400 MHz), ale nadal całkiem wydajnej.

Czytaj też: Ryzen Threadripper 2990WX jest o 53% wydajniejszy od Intel Core i9-7980XE

Niestety bohater tego wpisu nie ujawnił, ile Threadripper 2990WX pobierał mocy po OC do zawrotnych 5,4 GHz. Z pewnością jednak nie mało, bo przy 5,3 GHz procesor pożerał ponad 1000 W. Najważniejsze jest jednak to, że po operacji overclockingu udało się ukończyć test w Cinebenchu R15, podbijając ranking za pomocą wyniku 8391 punktów. Zapewniło to Jonathanowi nie tylko piąte miejsce w rankingu wyniku OC wszystkich procesorów, ale również pierwsze miejsce w przypadku 32-rdzeniowych modeli. Pochwalić jest się więc czymś, ale nas powinny ciekawić rekordy, ale na tradycyjnych chłodzeniach.

Cena i specyfikacja procesorów AMD Ryzen Threadripper 2. gen

Źródło: Videocardz
Zdjęcia: Videocardz