Podczas skoków treningowych, amerykańscy spadochroniarze z  82. Dywizji Powietrzno-Desantowej zaczęli mieć przy sobie nowy przedmiot. Według obserwatorów jest to FIM-92 Stinger – przenośna wyrzutnia pocisków ziemia-powietrze.

82. Dywizja ma za zadanie wylądować za linią wroga, zaskoczyć go i zrobić odpowiedni grunt przed pozostałymi siłami amerykańskimi. W ostatnich latach wiele prac zostało zrobionych w celu zwiększenia siły ognia. Obejmowało to między innymi szybkość rozmieszczania dronów w powietrzu czy innych tego typu statków. Wyposażenie żołnierzy w Stingery jest więc kontynuacją tego trendu. Ważną rzeczą jest waga i wymiary wyrzutni – 1,52 metra długości, średnia 10 mm a masa wyrzutni z pociskiem to 15,2 kg, więc skakanie ze spadochrony z takim ciężarem nie jest prostą rzeczą.

Każda armia pracuje nad rozwojem swoich technik bojowych, nic więc dziwnego, że amerykanie chcą wprowadzić coś nowego. Dzięki wyposażeniu spadochroniarzy w tego typu wyrzutnie armia zyskuje nowe możliwości i zwiększa swoją siłę bojową.

Rząd USA planuje stworzenie Sił Kosmicznych

Źródło: https://www.popularmechanics.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej